ICC poukázala na tři nejhorší pronásledovatele křesťanů

Organizace International Christian Concern (ICC) ve své nové zprávě odhalila tři nejhorší pronásledovatele křesťanů.

Americká lidskoprávní organizace označila za nejhorší pronásledovatele Afghánistán, fulanské bojovníky z Nigérie a iránského duchovního ajatolláha Alího Chameneího. 

Ve 150stránkovém dokumentu je uvedeno 16 největších pronásledovatelů křesťanů na světě za poslední rok. Britský portál Premier informuje, že zpráva byla přednesena na Mezinárodním summitu o náboženské svobodě ve Washingtonu. Prezident ICC Jeff King řekl: „Po celém světě jsou křesťané biti, vězněni, mučeni a vražděni jen proto, že věří v to, v co věří,“ upozornil.  

SOUVISEJÍCÍICC vyzývá k modlitbám a k podepsání petice za záchranu afghánských křesťanů

„Dělám to už 20 let a situace se nezlepšuje, ale zhoršuje,“ dodal. 

„Náboženská svoboda je často velmi komplikované téma. Tato výroční zpráva je učebnicí pro naše spojence, aby ji pochopili a viděli.“

Taliban loni převzal kontrolu nad vládou a vyhlásil v Afghánistánu nový islámský emirát. Do konce roku 2021 Tálibán použil nelítostnou taktiku, aby odhalil křesťany v zemi. Tím pak pronásledování v Afghánistánu dosáhlo nejvyšší úrovně od první vlády Tálibánu. 

Druhými nejhoršími pronásledovateli jsou fulanští bojovníci, kteří představují největší kočovné etnikum v Nigérii. Od roku 2000 zabili fulanští bojovníci v Nigérii desítky tisíc křesťanů a mnoho dalších připravili o domov. 

Třetím nejhorším pronásledovatelem je ajatolláh Alí Chameneí, který v Íránu zastává funkci nejvyššího vůdce země, což je čestný titul pro jeho duchovní roli v šíitském islámu. 

Jako vůdce Íránu má Chameneí kontrolu nad všemi aspekty íránského života. Jako islámská republika Írán přísně omezuje možnost křesťanů praktikovat své náboženství a prosazuje tvrdý režim, který umožňuje brutální mučení a popravy mnoha íránských křesťanů.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10. července 2022 Foto: Wikimedia Commons – ajatolláh Alí Chameneí

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář