Indická křesťanka zavražděna při obraně dcery

Dillí, Indie – Dvaceti šestiletá indická křesťanka se stala v jednom týdnu již pátou obětí nábožensky motivované vraždy. Když odmítla vydat svou dceru hinduistům, kteří v daném regionu znásilňovali nezletilé křesťanské dívky, podřízli jí hrdlo.

Incident se odehrál 20. července ve vesnici Regadi v indickém státě Jharkhand. Podle zpravodajského serveru Morning Star News se násilníci v minulosti pokoušeli telefonicky přimět Sunitu Devi, aby jim přivedla svou nezletilou dceru. Onu noc však telefonické výzvy ignorovala. Když Sunita hovory nepřijímala, rozhodli se ji násilníci v noci navštívit. Sunita si všimla pod svými okny podezřelého pohybu. Vyšla ven, aby se podívala, co se děje. Před domem stáli dva maskovaní muži. Ti okamžitě zaútočili na Sunitu a podřízli jí hrdlo. Mladá dívka, která následovala svou matku před dveře, se okamžitě zevnitř zamkla. Poté útočníci odtáhli Sunitino tělo do nedaleké džungle, dali do pytle a hodili do řeky.

Na základě oznámení policie druhý den našla Sunitino tělo i dva násilníky. Podle Morning Star News však vrazi nebyli zatčeni za vraždu, ale pouze za znásilnění nezletilých dívek.

Podle místního pastora Jaymasihe Nage se jednalo o muže, kteří v oblasti měli na svědomí několik znásilnění nezletilých křesťanských dívek, včetně Sunitiny dcery, kterou v minulosti třikrát znásilnili.

Sunitin manžel kvůli nezaměstnanosti musel odjet pracovat do sousedního indického státu. Sunita se sama starala o své dva syny a dvě dcery. Nechtěla rodině přidělávat obavy a proto se rozhodla jednat s násilníky na vlastní pěst. Láska k rodině ji nakonec stála život.

Radikální hinduisté využívají znásilňování křesťanek k odstrašení osob, které uvažují o odchodu od hinduismu. Policie se zřídkakdy takovými případy zabývá.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 4. září 2020 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář