Indická křesťanka zavražděna radikálními hinduisty

Dillí – Doslovné martyrium si před svou smrtí vytrpěla ovdovělá indická křesťanka, matka čtyř dětí. Její zmrzačené a znásilněné tělo bylo nalezeno v pustině nedaleko vesnice, kde žila.

Podle zpravodajského webu Morning Star News čtyřicetiletá Bajjo Bai Mandavi byla naposledy viděna 29. května, kdy odcházela do lesíka nasbírat si dříví na oheň. Poté byla nalezena mrtvá.

Bajjo Bai Mandavi opustila tradiční hinduistickou víru a přijala Krista. Od té doby čelila výhrůžkám smrti, lynčování a odebrání vody. Její rodina i lokální křesťanští představitelé tvrdí, že ještě před smrtí byla znásilněna. Místní policie však došla k závěru, že příčinou smrti bylo rozsápání divou zvěří. To však odmítá pastor lokálního křesťanského společenství Rupeš Kumar Salam, který informoval Morning Star News o tom, že se hinduističtí vesničané před její smrtí několikrát setkali a radili o dalších postupech proti ní.

„Vyhrožovali jí a požadovali, aby opustila svou víru v Krista a vrátila se k hinduismu. Ona však odmítla,“ řekl pastor Salam, který vede 120 člennou církev v nedaleké vesnici.

Bajjo Bai Mandavi se stala křesťankou před třemi lety. Pravidelně navštěvovala se svými dětmi (6, 8, 12,17) nedělní bohoslužby. Když si toho všimli kmenoví náboženští vůdci, zakázali jí užívat místní vodovod a musela chodit pro vodu kilometry daleko. Přestal s ní hovořit i vlastní bratr a kromě jedné křesťanské rodiny s ní nikdo ve vesnici nekomunikoval.

„Statečně bojovala se všemi překážkami a nezapřela svou víru ani poté, co jí hinduističtí radikálové vyhrožovali smrtí,“ řekl pastor Salam.

„Povzbuzovali jsme ji, že bude vše v pořádku. Nenapadlo by nás, že bude tak brutálně zavražděna. Byla znásilněna a pak zavražděna kvůli víře v Krista,“ řekl pastor Salam.

Podle zdroje, který chtěl zůstat kvůli bezpečí v anonymitě, stojí za znásilněním místní vlivná hinduistická rodina.

„Všichni vědí, kdo to udělal, ale nikdo se neodváží na ně poukázat prstem. Jsou velmi majetní a schopni koupit si spravedlnost,“ řekl zdroj, který nechtěl být jmenován.

Je to již v Indii třetí nábožensky motivovaná vražda během uplynulých týdnů. 28. května se pokusili hinduističtí radikálové ve státě Utarpadeš zavraždit pastora. Přežil díky tomu, že se domnívali, že je po smrti. Ve vesnici Bari, ve státě Jharkhand, byl 4. června kvůli víře v Krista ubodán šestnáctiletý mladík.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. července 2020 Foto: WIkimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář