Indičtí radikálové zbili pastora do bezvědomí

Organizace Morning Star informuje, že pastor v indickém státě Gudžarát utrpěl vážné zranění poté, co ho dav radikálních hinduistických nacionalistů dne 22. října zbil do bezvědomí. Radikálové zaútočili, protože navštívil jejich vesnici s úmyslem modlit se s místním křesťanem.

„Mám zlomeniny po celém těle,“ řekl pastor Ramesh Pargi Morning Star News ze svého nemocničního lůžka. „Když mě bili, opakovali mi, abych nechodil do jejich vesnice. Řekli, že nechtějí, abych tam znovu přišel nebo kázal Boží slovo.“

Podle informací Morning Star byli pastor Pargi, pastor Shantilal Virabhai Kalaswa a manželka pastora Shantilala Malika Kalaswa napadeni osmi radikály, když opustili vesnici Džamboti, která se nachází v okrese Dahod v indickém státě Gudžarát.

Tři křesťané cestovali do Džamboti, aby navštívili místního křesťana a spolu s ním se modlili. Když všichni tři kolem osmé hodiny večer opustili vesnici, byli konfrontováni a napadeni skupinou osmi radikálů.

„Poslední věc, kterou si pamatuji, bylo, že pastorovu manželku zbili dřevěnými holemi,“ řekl Pragi Morning Star News. „Byl jsem zbit po celém těle dřevěnými holemi,“ popsal útok indický pastor.

„Jsem úplně otřesena po útoku na mého manžela,“ řekla manželka pastora Pargi Morning Star. „Nikdy jsem neslyšela, že by někdo zaútočil na někoho, jen kvůli tomu, že navštívil nemocné a modlil se za ně.“

Podle informací Morning Star byl útok ohlášen místní policii. Místní pastoři však tvrdí, že policie podlehla politickému tlaku hinduistických nacionalistů a přestali tuto záležitost vyšetřovat.

-mn-  Datum: 7. listopadu 2019  Foto: CC Search – ilustrační

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář