Indie: Obvinění z údajných konverzí nezletilých dětí

Indické orgány obvinily deset osob z nezákonného obrácení hinduistických dětí ke křesťanství. Členové pořadatelského týmu na křesťanském letním táboře (kterého se děti účastnily se souhlasem rodičů) byli zadrženi. Podle úředníků však rodiče nevyplnili potřebné dokumenty, aby mohly být konverze považovány za oficiální a tak podle zákona děti zůstaly hinduisty. Obvinění křesťanští vedoucí nicméně oponují, že se jednalo o rodiny křesťanů a tak o žádných konverzích nemůže být řeč.

Deník Indian Express napsal, že pořadatelé byli původně obviněni nejen z nelegálních konverzí, ale také z únosu, protože zpočátku nebylo zřejmé, zda rodiče o účasti dětí na táboře věděli. Později však byla obvinění z únosu stažena a ve zprávách se nadále zmiňují jen údajné pokusy o nelegální konverze k nehinduistickému náboženství.


[adrotate banner=“20″]

Představitelé orgánů podle svých slov „zachránili“ 71 dětí a rozmístili je do „sociálních zařízení“ (zatím s dětmi není možné mluvit). „Traumatizující situace domorodých a párijských dětí z vesnic v západním Madhjapradéši je jedním z projevů nedůvěry a nenávisti, které se v současné době šíří po celé severní Indii,“ uvedl John Dayal, mluvčí organizace United Christian Forum (Sjednocené křesťanské fórum).

Děti a jejich rodiny patří na úplné dno kastovního systému, které tvoří takzvaní páriové (dalítové). Lidé z této skupiny bývají označováni také jako „nedotknutelní“, neboť hinduisté z vyšších kast považují jakýkoli fyzický kontakt s nimi za znečišťující. Přestože byla diskriminace páriů postavena mimo zákon již v roce 1955, problém existuje dodnes a týká se zejména párijských křesťanů.

 

Zdroj: Hlas mučedníků
Foto: Flickr

 


Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář