Inspirace z Těšnova: Sprejer, který se rozhodl neutralizovat neonacistické symboly

PRAHA – Když se někde objeví neonacistické symboly, zamoří okolní prostor odkazem na nenávist a násilí, které s sebou tato ideologie nese. Nabízí se řada možností, jak takové projevy odstranit. Nejjednodušší je smazat nebo zamalovat.

Sprejer z pražského Těšnova přišel na jiný nápad, totiž vytvořit z nich malůvku, která nenávistný rozměr „neutralizuje“. „Jsem sprejer, většinou dělám klasické graffiti,“ řekl pro Ztis.cz autor, který si přál zůstat v anonymitě. „Na Těšnově jsem byl s kamarády, tvořili na volné ploše. Naproti jsem uviděl náckovský nápis a rozhodl jsem se ho předělat.“ Číslo 88, odkazující na numerologickou hodnotu Hitlerova jména, se změnilo ve dvojici usměvavých sněhuláků.

„Otravujou mě všecky projevy rasismu, homofobie a jiné netolerance,“ sdělil sprejer. V první chvíli prý zauvažoval o vytvoření graffiti s narážkou na hákové kříže „s IQ 88 domeček nenakreslíš“, ale pak se rozhodl pro neútočnou formu. Možná tímto způsoběm přemění i další náckovské symboly, s nimiž se v ulicích setká.

 

Autor: Ztis.cz   Datum: 17. srpna 2019  Foto: Autor

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář