Interna Zábřeh přestavěla bývalý lékařský pokoj na modlitebnu

Zábřeh – Společnost Interna v Zábřehu na Šumpersku, která provozuje ošetřovatelská a sociální lůžka, vybudovala pro své pacienty a klienty kapli. Místo pro modlitby a pořádání bohoslužeb vzniklo z bývalého lékařského pokoje a pomocný olomoucký biskup Antonín Basler kapli zasvětil svaté Matce Tereze z Kalkaty. Výstavba modlitebního místa přišla Nemocnici Šumperk, pod kterou Interna Zábřeh spadá, na milion korun. ČTK to sdělila mluvčí nemocnice Hana Hanke.

„Myšlenka vybudovat na Interně Zábřeh kapli vyšla z potřeby zajištění duchovní péče o naše uživatele. A to jak o věřící, tak i bez náboženského vyznání, protože spousta z nich se v poslední fázi života k víře obrací. Nová kaple se nachází v původních prostorách nevyužívaného lékařského pokoje, který byl na strategickém místě, a přímo se tak k možnosti jejího vybudování nabízel,“ uvedla hlavní sestra Interny Zábřeh Petra Foltová.

SOUVISEJÍCÍV Krajské nemocnici T. Bati ve Zlíně se zvýší počet kaplanů na pět

Kaple bude sloužit pro pořádání mší, udělování svátosti smíření a pro společné nebo individuální modlitby či duchovní rozhovory s kaplanem. Přestavba nevyužívaného lékařského pokoje na kapli podle hlavní sestry nebyla jednoduchá. „Musely se vybourat příčky, zbourat sociální zařízení, vybudovat nové rozvody, udělat nové omítky, podlahy i strop. Po skončení hrubých prací se celý prostor otevřel, a bylo tak možné vybudovat sakristii. Celé kapli dominuje nádherná vitráž se svatou Matkou Terezou z Kalkaty, která se stala naší patronkou,“ podotkla Foltová.

Personál zábřežské interny při výstavbě modlitebního místa spolupracoval i s děkanem místní farnosti Radkem Maláčem a technickým správcem Luďkem Diblíkem, který zdravotnickému zařízení věnoval obraz Matky Terezy, ve kterém je vložen kousek látky, které se tato řeholnice dotýkala.

Nemocnice Šumperk koupila společnost Interna Zábřeh v roce 2019. Tuto investici vedení nemocnice odůvodnilo snahou rozšiřovat dlouhodobou následnou a ošetřovatelskou péči, po které je v regionu stále větší poptávka.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 21. p

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář