Irácký kardinál: Nevinní budou palivem pro oheň nenávisti po smrti vlivného generála

Bagdád – Chaldejský katolický patriarcha Louis Sako v reakci na americký útok dronem, který zabil nejvyššího íránského generála, řekl: „Je zapotřebí moudrosti, abychom se vyhnuli erupci hněvu, které se chystáme čelit.“

V projevu ze dne 6. ledna v Bagdádu uvedl, že současná krize je výsledkem „eskalace emočních a impulzivních rozhodnutí, která postrádala moudrost a smysl pro zodpovědnost,“ informuje portál Crux.

Kardinál adresoval svá slova světovým vůdcům a apeloval na ně, aby se vyhnuli další eskalaci násilí, protože „nevinní lidé budou palivem pro takový oheň.“ Vyzval křesťany a muslimy k modlitbám za politické představitele, aby zvážili důsledky svých kroků.

Kardinál již přes víkend uvedl, že „Iráčané jsou v šoku“ a vyjádřil obavu, že „naše země se změnila v arénu pro řešení sporů.“

„S ohledem na tuto citlivou a nebezpečnou situaci vyzýváme všechny zúčastněné strany, aby postupovaly zdrženlivě, ukázaly moudrost a jednaly racionálně a vedli společná rokování“ a varoval před špatnými rozhodnutími, která by měla negativní dopad na zemi.

„Vysíláme naše modlitby k Všemohoucímu Bohu, aby se život vrátil k normálu, a aby si Irák a jeho lid užívali míru, bezpečí a pokoje,“ řekl.

Arcibiskup Leo Boccardi, apoštolský nuncius v Íránu, řekl italské tiskové agentuře ANSA, že prvními reakcemi lidí v Teheránu byla „bolest a hněv“.

„Myslím, že napětí dosáhlo úrovně, která nebyla nikdy předtím, a to je znepokojující a dále komplikuje situaci v regionu, která se skutečně jeví jako velmi výbušná,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 10. ledna 2020  Foto: Wikipedia – Káem Sulejmání

Tags: ,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář