Írán: Křesťané museli opět uprchnout ze svého města

Stovky íránských křesťanských rodin se nedávno vrátily do města Teleskuf, které před několika lety nedobrovolně opustily kvůli útokům teroristů hlásících se k samozvanému Islámskému státu. Nedávno však museli z této osady na severu Iráku uprchnout znovu. Rodiny se přestěhovaly do městečka Alkoš a dalších křesťanských osad na Ninivské planině, kde se snaží nalézt útočiště před probíhajícím konfliktem ve své zemi – tentokrát mezi dvěma provládními frakcemi.

Město Teleskuf, které se nachází přibližně 30 kilometrů severně od Mosulu, padlo do rukou teroristů z Islámského státu v roce 2014. Po osvobození v loňském roce bylo s mezinárodní pomocí zrekonstruováno, na obnově se tehdy nejvíce podílelo Maďarsko. Mnoho křesťanských rodin se díky společnému úsilí všech zúčastněných mohlo vrátit do svých domovů.

V současné době dochází k posilování napětí mezi Bagdádem a kurdskou samosprávou a v zemi dochází k sektářským střetům. S přibývajícími případy zraněných civilistů dochází k nárůstu obav o bezpečnost mezi vedoucími představiteli různých náboženských a politických skupin i občanských iniciativ. Mnoho lidí se také stalo uprchlíky ve vlastní zemi. Situace v Iráku je velmi znepokojivá.

 

Zdroj: Hlas mučedníků,Foto: Twitter

Reklama

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář