Írán propustil z vězení vůdce křesťanské církve

Vůdce íránské církve byl propuštěn z vězení 12 dní poté, co se na kauci dostali na svobodu také další dva představitelé církve, kteří s ním byli zatčeni.

Pastor a vůdce jedné z iránských denominací Ayoub Pourrezade z města Rašt, byl 3. října propuštěn na kauci z věznice Lakan. Pourrezade byl zatčen spolu s Mortezem Mashhoudkari a Ahmadem Sarparasta večer 5. září, kdy agenti tajné policie provedli razii v podzemní církvi, kde se věřící scházeli na bohoslužbách.

SOUVISEJÍCÍ Islámský režim v Íránu propustil na svobodu křesťanského konvertitu

Pourrezade strávil deset dní ve vazbě, která je pod kontrolou íránské Revoluční gardy, poté byl převezen na samotku ve věznici Lakan. Podle organizace Middle East Concern je zřejmé, že byl oddělen od Mashhoudkariho a Sarparasta, aby byl vyslýchán ohledně financování církve.

Křesťanští konvertité z islámu čelí intenzivní perzekuci ze strany íránských úřadů již několik let. Několik vůdců si v současné době odpykává dlouhé tresty odnětí svobody. Íránské úřady považují křesťanské aktivity na jejich území za pokus Západu podkopat autoritu tamní vlády. Aktuálně je země na osmém místě v seznamu Open Doors, kde jsou křesťané pronásledováni nejvíce.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 7. října 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář