Íránský režim odsoudil k vězení tři křesťanské konvertity

Teherán – Na internetu byla zveřejněna výzva k modlitbám za tři křesťany z Íránu, kteří byli kvůli konverzi ke křesťanství odsouzeni k šestiměsíčním trestům odnětí svobody.

Podle informací BosNewsLife, zadržení křesťané Asghar Salehi a Mohammadrezy Rezaei jsou konvertité z provincie Fars. Jejich zatčení patří mezi řadu hlášených případů o narůstajícím tlaku vlády na křesťany v přísně islámském národě.

Jejich uvěznění je reakci na to, co mnohé křesťanské organizace monitorující situaci v zemi popisují jako rostoucí podzemní křesťanské hnutí.

„Asghar, kterému je 43let, byl závislý na drogách, uvěřil v Ježíše Krista. Následně se setkal s Mohammadrezou a dalšími křesťany, kteří měli podobné problémy se závislostí,“ uvedla dobře informovaná skupina aktivistů z Middle East Concern (MEC),

Organizace MEC uvedla, že loni, 17. září, íránští zpravodajští agenti „zaútočili na domy Asghara a Mohammadrezy“ a zadrželi je spolu s čtyřmi spolupracovníky.

„Asghar byl vyslýchán tři dny a po většinu času byl svázán. Poté byl převezen do vězení Eghlid na dalších osm dní,“ uvedla v prohlášení MEC. Následně byl propuštěn na kauci poté, co předložil obchodní licenci jako záruku.

„Asghar, Mohammadreza a jeden další křesťanský konvertita byli předvoláni k soudnímu jednání v Eghlid 18. dubna 2019 a obviněni z propagandy proti Islámské republice.“

MEC ve svém prohlášení požádali o modlitby za íránské křesťany, aby „ti tři muži a jejich rodiny byli v těchto těžkých dobách uzdraveni z fyzických nemocí a poznali Boží pokoj, sílu a povzbuzení“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 30. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář