Íránští křesťané se odmítli zříci své křesťanské víry výměnou za svobodu

Teherán – Dvěma íránským křesťanům soud nařídil vzdát se své křesťanské víry, aby na oplátku získali svobodu, ale oni to odmítli udělat. Organizace Christian Solidarity Worldwide (CSW) uvedla, že při slyšení v Teheránu křesťanům Sahebu Fadaie a Fatemehu Bakhteri řekli soudcové Hassan Babaeeho a Ahmad Zargara, aby se vzdali svého náboženství.

Věřící, kteří odmítli vyhovět, byli odsouzeni za „šíření propagandy proti režimu“ a čekají na slyšení svého konečného verdiktu. V září byl Fadaie odsouzen k 18 měsícům ve vězení, zatímco Bakhteri byl odsouzen k jednomu roku.

Křesťané byli zatčeni a odsouzeni za diskusi o křesťanské doktríně, která byla považována za útok na islám, dominantní náboženství v Íránu.

Fadaie byl odsouzen v červenci roku 2017 spolu s dalšími třemi křesťany „pro jednání proti národní bezpečnosti“ tím, že „prosazovali sionistické křesťanství.“

Výkonný ředitel organizace (CSW) Mervyn Thomas tvrdí, že kriminalizace přesvědčení Fadaie a Bakhteri je proti jejich právu na náboženskou svobodu. „Je to nepřijatelný požadavek od soudců Babaee a Zargara, aby se Fadaie a Bakhteri zřekli své víry.“

„I nadále naléhavě žádáme íránskou vládu, aby zastavila veškeré formy obtěžování a zastrašování náboženských komunit a aby propustila všechny zadržované osoby kvůli jejich náboženstvím nebo přesvědčení,“ řekl.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn- Zdroj: The Christian Post  Foto: Pixabay, ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář