Irská presbyteriánská církev zakázala členství homosexuálních párů

Belfast – Irská presbyteriánská církev přijala nová pravidla, podle kterých se lidé žijící v homosexuálních vztazích nesmí stát jejími plnohodnotnými členy a děti těchto párů nemohou být pokřtěny.

K tomuto rozhodnutí došlo poté, co irská církev, která má přes 220 tisíc členů, přerušila vazby se svou sestrou – skotskou presbyteriánskou církví – právě kvůli jejím liberálním postojům k sexualitě.

Nová pravidla byla přijata po diskuzi na výročním zasedání církve v Belfastu. „Ve světle našeho chápání Písma a církevního chápání vyznání víry je jasné, že stejnopohlavní páry nejsou způsobilé ke členství ani k tomu, aby jejich děti byly pokřtěny,“ uvádí se ve zprávě, kterou církev vydala. „Věříme, že jejich vnější chování a životní styl jsou v rozporu s životem poslušnosti Kristu,“ vysvětlují autoři zprávy.

Bývalý ceremoniář církve reverend John Dunlop prohlásil, že se jedná o „vysoce citlivou“ záležitost a vystoupil proti těmto pravidlům. Další bývalý ceremoniář reverend Stafford Carson naopak uvedl, že bylo nutné, aby církev svou pozici vyjasnila.

 

Překlad: Kristýna Gillíková Zdroj: Christian Today  Foto: CC Search, presbyteriánsky kostel v Donegal, ilustrační

 

2 Komentáře

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář