Irský biskup odsoudil útok na mešitu: Útok na místo uctívání je útok na Boha

Biskup z Galway vyjadřuje svou solidaritu s muslimskou komunitou po útoku na mešitu v irském městě, informuje Vatikánský rozhlas.

Biskup Brendan Kelly důrazně odsoudil vandalismus spáchaný v mešitě ve městě Galway.

Byl to druhý útok na mešitu Masjid Maryam za poslední dva roky, první se uskutečnil v červnu 2017. Pachatel do okna hodil kámen, zatímco věřící byli shromážděni k modlitbě při svátku Ramadán.

Konference irských katolických biskupů ve svém prohlášení vydaném na červnové valné hromadě v Maynoothu vyjádřila své obavy z nárůstu počtu incidentů z důvodů rasismu, xenofobie a náboženské nesnášenlivosti v Irsku.

Tyto činy jsou „někdy prováděny těmi, kteří se považují za dobré křesťany,“ uvádí se podle Vatikánského rozhledu v textu prohlášení. Vyskytují se „anonymně nebo na sociálních sítích, v rozhovorech, v otevřených verbálních útocích nebo i ve fyzickém násilí,“ píše se v textu.

„Lidská důstojnost nezávisí na barvě kůže osoby, její národnosti, přízvuku nebo náboženské příslušnosti,“ tvrdí biskupové.

„V našem rychle se měnícím Irsku žádáme o nově nalezený respekt pro každou lidskou osobu bez výjimky a o eliminaci urážlivého vyjadřování.“

Biskup z Galway ve svém vlastním prohlášení z pondělí tvrdí, že je „zděšen a šokován úmyslným a zlomyslným útokem“ na mešitu a že „z celého srdce odsuzuje činy pachatelů.“

Biskup Kelly řekl, že má v úmyslu navštívit místního imáma, aby mu sdělil „hluboký pocit pobouření v celé naší komunitě.“

„Útok na místo uctívání je útok na Boha a útok na všechny lidi víry,“ napsal biskup. „Stojíme v solidaritě s našimi muslimskými sousedy,“ dodal. „Odmítáme násilí, rozdělení a nenávist,“ uzavírá biskup.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 1. srpna 2019  Foto: Diocese of Galway – biskup Kelly

Tags: ,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář