ISIS ukřižoval křesťana: ‚Pokud miluješ Krista, zemřeš jako Kristus‘

Řada iráckých křesťanů, kteří nebyli schopni uprchnout ze svých domovů před tím, než brutální teroristická skupina Islámský stát (ISIS) dobyla území severního Iráku, byla ukřižována „jako Ježíš“ před zraky svých rodin. Tuto skutečnost odhalili iráčtí uprchlíci v Jordánsku. Uprchlí křesťané mluvili o hrůzách, kterým čelili jako Kristovi následovníci pod vládou islámského kultu smrti.

Nezávislá komise OSN pro Sýrii vyhlásila v červnu, že skutek který IS spáchal proti jezídům, je genocida, dosud však nerozhodla, zda teroristická skupina spáchala genocidu také proti křesťanům.

Křesťanští uprchlíci, kteří hovořili s organizací ADF International v Ammánu, podrobně popsali zvěrstva, jimž byli křesťané vystaveni. I když velký počet zabitých, mučených a zotročených lidí byli jezídi, křesťanští uprchlíci sdělili ADF International, že i křesťané, kteří nestihli uprchnout před tím než džihádisté převzali moc, byli popravováni, mučeni, sexuálně zotročováni nebo uvězněni ISIS.

Svědek ukrutností Islámského státu v Iráku poskytl čerstvé svědectví o strašném ukřižování křesťana ze strany islamistických extremistů. Pozůstalý identifikován jen jako Esam řekl pro organizaci World Watch Monitor, že ISIS brutálně ukřižoval jeho švagra „jako Ježíše“ a nutili jeho ženu a děti se na to dívat.

„Bratr mé ženy byl ukřižován,“ řekl Esam, používaje jiné jméno pro ISIS. „Byl ukřižován a mučen před svou ženou a dětmi, kteří byli nuceni se dívat. Řekli mu, že pokud tak velmi miluje Ježíše, tak i zemře jako Ježíš.“

Esam uvedl, že ozbrojenci mučili jeho příbuzného pět hodin. Poté ho ukřižovali, pobodali v oblasti žaludku a nakonec zastřelili. Esam dále sdělil, že ISIS unesl další dva členy rodiny jeho manželky. O uneseném muži dosud nemají zprávu, unesená žena „nyní žije s jedním z bojovníků ISIS,“ prohlásil.

Radikálové z ISIS zabíjejí a masakrují křesťany a jiné menšiny od roku 2014, kdy se jim podařilo vybojovat území patřící Iráku a Sýri a zdecimovali křesťanskou populaci v dobytých oblastech.

Zástupce z ADF International v rozhovoru pro The Christian Post uvedl, že organizace zaslala svědectví nezávislé komisi OSN pro Sýrii, aby prokázala, že IS spáchal genocidu proti křesťanům, stejně jako proti jezídům.

Zdroj: The Christian Post a Christian today
Foto: Creative Common Search / Flickr

 

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář