Islámští militanti unesli více než 200 lidí při útoku na křesťanskou nemocnici v Kongu

Boga – Během útoku islamistů ve městě Boga v Demokratické republice Kongo bylo uneseno více než 200 lidí, včetně žen a dětí. Budova místní nemocnice patřící křesťanské organizaci a obchody byly vypleněné extremisty.

Biskup diecéze Boga William Bahemuka řekl, že muslimská militantní skupina ADF (Spojenecké demokratické síly) zaútočila na město v provincii Ituri v časných hodinách 23. srpna. Islámská teroristická skupina ADF působí v regionu více než dvě desetiletí a opakovaně útočila na křesťany, informuje organizace BarnabasFund.

Po tříhodinovém útoku vládní vojenská posádka v Boga podlehla militantům. Existují protichůdné zprávy o úloze armády při útoku, protože nebyly hlášeny žádné oběti. Bahemuka uvedl, že armáda vyslala další jednotky, aby hledala ty, kteří byli uneseni.

„Situace je složitá. Lidé se bojí. Rodiny jsou traumatizovány a truchlí nad svými unesenými členy rodiny. ADF nebyla nikdy v Boga aktivní, takže lidé jsou zmatení a nevědí, jak se vypořádat s novou situaci.“

„Vyzývám lidi dobré vůle všude, aby lobovali u svých politiků, aby vyvinuli tlak na vládu Konga a pomohli tak stabilizovat situaci ve východní částí Konga. Vyzýváme také k pokračujícím modlitbám od křesťanů po celém světě,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 8 září 2019  Foto: BarnabasFund – Davy se shromáždily na ulici po útoku na město Boga

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář