Itálie: Být církví v čase koronaviru

Písně jsou slyšet na balkonech, věřící organizují online setkávání a na neděli je naplánován Národní den modlitby. Itálie bojuje s koronavirem, ale život pokračuje a obyvatelé se statečně snaží vypořádat s neobvyklou a složitou situací.

Z neapolských balkónů znějí písně, po městě jsou nástěnné malby, na kterých lidé děkují zdravotnickému personálu za jejich práci, funguje distribuce květin a vděční Italové posílají tisíce růží do milánské nemocnice. Obyvatelé se navzájem povzbuzují během doby karantény a farnosti, konfrontované s omezením setkávání, používají různé technologie, aby mohly předávat slova naděje a povzbuzení.

Ne všechny sbory jsou však schopné vysílat online kázání, ale většina z nich alespoň používá aplikaci WhatsApp ke sdílení zpráv od pastorů a modlitebních žádostí.

Portál Evangelical Focus, informuje, že kongregace sdružené v Asociaci sborů Elim vytvořily modlitební platformu, kde se lidé mohou registrovat a vytvořit modlitební řetězec 24/7. Čínský evangelikální sbor z oblasti Bari daroval 4 000 roušek orgánům civilní obrany a zdravotnickým službám ve městě. V neděli 15. března ve městě Positano vyšel kněz na střechu budovy, aby slavil mši pomocí reproduktoru. Den předtím evangelikální pastor kázal z balkónu v městečku na Sicílii.

Italská evangelikální aliance se připojila k těmto jednotlivým iniciativám a vyzvala k zapojení se do Národního dne modliteb, který se uskuteční 22. března.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 20. března 2020  Foto: Facebook – Čínský evangelikální sbor daroval roušky

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář