Křesťan dnes

Italské město podepsalo dohodu s církví o pomoci migrantům

Itálie – Polský kardinál Konrad Krajewski dohlížel na podpis dokumentu nabízející záchranné lano pro tisíce uprchlíků v italské oblasti Foggia.

„Papež mi včera řekl, že se o to velmi zajímá,“ řekl pro Crux kardinál. Krajewski je zodpovědný za charitativní činnost hlavy katolické církve. K jeho aktivitám se může připsat rozdávání přikrývek římským bezdomovcům, financování kuchyní poskytujících skvělé polévky zdarma. Mediálně známý se stal případ, kdy osobně obnovoval elektrický proud do budovy obsazené squattery poté, co město vypnulo světla ve snaze je donutit, aby odešli.

Představitel regionu Francesco Miglio, podepsal dohodu s místním biskupem Giovannim Checchinatem, který umožňuje každé farnosti registrovat migranty a uprchlíky žijící v ubytovnách spadajících pod církev. V oblasti Foggia jsou jich tisíce.

Oblast se nachází v jižní italské provincii Apulie, která tvoří patu italské boty.

„To, čeho jsme dnes dosáhli, je milníkem pro migranty a uprchlíky,“ řekl Krajewski pro Crux.

Uprchlíci a migranti žijí v oblasti Foggia ve špatných podmínkách, často v dočasných stanech. Nemohou získat legální práci kvůli nedostatku dokumentů, což jim také brání v získání dobrého bydlení.

„Obnovili jsme lidskou důstojnost těchto lidí. To je to, co jim bylo odňato,“ dodal Krajewski pro Crux s nadějí na lepší životní vyhlídky migrantů žijících v jižní oblasti Itálie.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 21. listopadu 2019  Foto: YouTube – ilustrační foto

Exit mobile version