Italský biskup kritizoval zpěváka i televizi RAI za píseň na festivalu San Remo

Řím – Kritiku z církevních kruhů si vysloužil italský zpěvák Achille Lauro, který v úterý na zahajovacím večeru populárního festivalu v San Remu na pódiu simuloval svůj křest. Byl přitom ale do půl těla nahý a za ním zpíval sbor gospelových zpěvaček. Sanremský biskup odsoudil také italskou veřejnoprávní televizi RAI, že vysílala podle něj „záběry zesměšňující symboly katolické víry“. Informovala o tom agentura AP.

Sanremský biskup Antonio Suetta uvedl, že zpěvákova slova a gesta uráží nejen víru, ale i lidskou důstojnost. Veřejnoprávní televize by podle něj neměla vysílat taková vystoupení, která zesměšňují posvátné symboly katolické víry. Ředitel stanice RAI Uno, Stefano Coletta, kritiku odmítl s tím, že každé umění předpokládá svobodu projevu.

SOUVISEJÍCÍZemřela řeholnice, která udělala z modlitby Páně rockový hit

Jedenatřicetiletý Lauro De Marinis, který používá umělecké jméno Achille Lauro, k tomu na instagramu, kde ho sleduje na 1,7 milionu uživatelů, napsal, že své vystoupení věnoval matce k narozeninám. „Matky jsou božské bytosti,“ uvedl Lauro.

Lauro na zahajovacím večeru festivalu, který potrvá do soboty, zazpívalpíseň Domenica (Neděle) za doprovodu gospelového sboru černošek, které měly dlouhé bílé šaty se zlatými motivy. S tím kontrastoval do půl těla nahý potetovaný zpěvák v černých kožených kalhotách, který na závěr poklekl, zaklonil hlavu, polil si obličej vodou z misky a sepjal ruce jako při modlitbě.

Festival v Sanremu (též San Remo), který se poprvé konal už v roce 1951, je každoročně velmi populární akcí a italská televize ho vysílá v přímém přenosu. Jde o soutěž, jejíž vítěz často reprezentuje Itálii na mezinárodní písňové soutěži Eurovize. Loňský vítěz sanremského festivalu, skupina Maneskin, posléze vyhrál i soutěž Eurovize.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 3. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – Achille

Tags: ,,,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář