Italští evangelikálové přijali migranty z Malty

Ministr vnitra Matteo Salvini přijal návrh Federace evangelikálních církví v Itálii (Fcei).

Maltský předseda vlády Jospeh Muscat povolil po téměř 20 dnech přesun 49 migrantů zachráněných německými nevládními organizacemi na konci prosince ve Středomoří. Nyní mohou zahájit svůj azylový proces v jiných zemích.

Migranti přijdou do osmi států, které se dohodly, že je přijmou. Patří mezi ně Německo, Francie, Portugalsko, Irsko, Rumunsko, Lucembursko, Holandsko a Itálie, uvedly Euronews.

10 přistěhovalců, kteří přijdou do Itálie, jež má své přístavy uzavřené lodím zachraňující migranty, díky vstřícnosti Federace evangelikálních církví Itálie. Matteo Salvini přijal nabídku a uvedl, že pro tuto operaci nebudou přiděleny žádné veřejné prostředky. „To znamená, že výdaje budou zcela hrazeny prostřednictvím finančních prostředků Unie metodistické a valdenské církve, stejně jako z darů od Fcei,“ uvedla Federica Briziová, členka Fcei, pro Radio Beckwith Evangelicca

Tito lidé začnou v Itálii nový život pod vedením Fcei a Diakonie. „Prvním krokem bude dát jim pocit, že jsou na bezpečném místě. Poskytnout jim čas na zpracování této změny a ujistit je, že budou doprovázeni v právních a integračních procesech,“ zdůraznila Briziová.

Profesor Paolo Naso prohlásil, že Fcei odsoudila špatné životní podmínky zachráněných migrantů. „Ve svém prohlášení jsme oficiálně vyjádřili naši ochotu přijmout lidi z lodě. Bylo to gesto spolupráce, zaslané italské vládě, která se snažila zajistit odpovídající a uctivé řešení lidských práv,“ vysvětlil Naso.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

 

-mn-  Zdroj: Evangelical Focus Foto: sea-eye.org

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář