Izrael nakonec pustí do Betléma na vánoční oslavy křesťany z Gazy

Jeruzalém – Křesťané žijící v Pásmu Gazy nakonec budou mít možnost o vánočních svátcích navštívit Jeruzalém a Betlém. Oznámily to dnes izraelské úřady, které tak zvrátily dřívější rozhodnutí palestinským křesťanům z Gazy povolení k cestě nevydávat. Informovala o tom agentura Reuters.

V dvoumilionovém palestinském Pásmu Gazy žije zhruba 1000 vyznavačů křesťanství. Území je pod izraelskou blokádou a mluvčí izraelského úřadu, který zajišťuje vojenskou spolupráci s Palestinci, dříve oznámil, že křesťané z Pásma Gazy budou moci přes Izrael vycestovat do ciziny, ale povolení k návštěvě Západního břehu Jordánu ani Jeruzaléma nedostanou.

Představitelé křesťanské komunity v Jeruzalémě zákaz tehdy odsoudili a vyzvali izraelské úřady, aby rozhodnutí přehodnotily.

Dnes nakonec izraelský úřad COGAT, který koordinuje izraelské aktivity na palestinských územích, na twitteru oznámil, že v době vánočních svátků cesty na Západní břeh Jordánu a do Jeruzaléma křesťanské populaci z Gazy umožní a to v souladu s vyhodnocením bezpečnostního rizika, ale bez ohledu na jejich věk.

Loni Izrael vydal povolení navštívit o Vánocích Jeruzalém, Betlém a Nazaret a další místa, jež křesťané o svátcích vyhledávají, téměř 700 křesťanů z Gazy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 22. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – Jeruzalém

Tags: ,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář