Izrael zakročil vůči křesťanské televizi GOD TV

Jeruzalém – Izrael se rozhodl odstranit americkou evangelikální stanici GOD TV z kabelové televize HOT. Důvodem je tvrzení, že se pokouší evangelizovat Židy.

Asher Biton, předseda izraelské rady pro kabelové a satelitní vysílání, oznámil stanici, že má sedm dní na zastavení svého vysílání.

„Televize oslovuje Židy s křesťanským obsahem,“ uvedl Biton podle Associated Press, tvrdí, že vysílání mělo být zaměřené na křesťanskou populaci.

Televizní stanice známá jako Shelanu, popřela, že by porušovala podmínky. Ron Cantor, regionální ředitel GOD TV v Izraeli, řekl mesiášskému zpravodajskému serveru Kehila News, že obvinění proti stanici „prostě nejsou pravdivá“.

„Od prvního dne, kdy jsme se setkali s HOT, bylo zcela jasné, co chceme vysílat: mesiánští Židé budou sdílet svou víru v Ješuu různými způsoby, od rozhovorů přes hudbu až po osobní příběhy. A to děláme dodnes,“ řekl Cantor.

V dubnu zahájila GOD TV na izraelské kabelové televizi vysílání s názvem Shelanu. Hebrejský kanál měl podmínku, že se nebude zabývat misijní činností mezi nekřesťanskými Židy.

Po zahájení vysílání přišla obvinění, že se stanice pokouší evangelizovat Židy, přičemž minulý měsíc se touto otázkou zabýval generální ředitel GOD TV Ward Simpson.

Simpson oznámil, že televize „získala vládní povolení vysílat evangelium Ježíše Krista na kabelové televizi v hebrejském jazyce. To se předtím nikdy nikomu jinému nepodařilo.“ Video však bylo následně odstraněno z webových stránek GOD TV.

Regionální ředitel Ron Cantor trval na tom, že televize byla během procesu udělování licencí zcela transparentní. „Hned jsem se jich zeptal, zda můžeme vysílat v hebrejštině. A odpověď byla důrazné ano,“ řekl pro Haaretz. „Nestydíme se za to, kdo jsme a čemu věříme,“ dodal.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 1. července 2020  Foto: WIkimedia Commons – GOD TV

Tags: ,,,

1 Komentář

  1. Správně říká : „Nestydíme se za to, kdo jsme a čemu věříme,“ Ježíš říká : Kdo mě však před lidmi zapře, toho i já zapřu před svým Otcem, který je v nebesích.“

    U nás byl Ježíš veřejně hanoben trapnou divadelní agitací – pod rouškou umění a našlo se jen pár lidí, kteří se našeho pána Ježíše zastalo ze své lásky a věrnosti k němu. Těm patří království nebeské, stejně jako mesiánským židům, kteří nezapřeli mesiáše.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář