Izraelský student zbit v pařížském metru do bezvědomí. Mluvil hebrejsky

PAŘÍŽ – Jednatřicetiletý Izraelec byl v pařížském metru napaden a zbit do bezvědomí poté, co jej dva útočníci uslyšeli mluvit hebrejsky. Posílal totiž svému otci hlasovou zprávu skrze aplikaci Whatsapp.

Útok, o němž informovala francouzská organizace monitorující antisemitismus BNVCA a poslanec francouzského parlamentu Meyer Habib, se odehrál v pondělí 9. prosince před sedmou hodinou ráno, během dopravní špičky.

„Tyto nové útoky se zdá se potvrzují, že antisionismus má antisemitskou náturu,“ napsala ve své zprávě BNVCA. Minulý týden dolní komora francouzského parlamentu přijala rezoluci, která označuje některé formy nenávisti vůči Izraeli za vyjádření antisemitismu. Stalo se tak poté, co bylo na židovském hřbitově nedaleko Štrasburku více jak sto náhrobků počmáráno svastikami a antisemitskými nápisy.

Když oběť, identifikována později jako B. Jogev, nastoupil na stanici Chateau d’Eau, byl napaden těsně poté, co ve vagonu metra odpověděl na zprávu svému otci, dvěma muži afrického původu. „Začali na něj křičet, za pomoci cestujících, kteří si na něj ukazovali a hrozili mu,“ stojí ve zprávě BNVCA. Jeden ze dvou útočníků opakovaně udeřil Izraelce do hlavy, obličeje a těla. Podle zprávy pak student omdlel a sesunul se k zemi vlakové soupravy. Poté, co další spolucestující zavolali záchrannou službu, byl převezen do pařížské nemocnice Lariboisiére. Pachatelé útoku utekli.

 

Autor: Ztis.cz   Datum: 11. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář