Izraelští zdravotníci zkritizovali výroky Netanjahuova spojence o skupině LGBT+

Jeruzalém – Největší zdravotnické zařízení v Izraeli, nemocnice Šeba v Tel Avivu, i další zdravotníci z nemocnic po celé zemi zkritizovali nedávné prohlášení jednoho ze spojenců premiéra Benjamina Netanjahua, který bude tvořit jeho novou koaliční vládu. Informovala o tom dnes agentura AP. Poslankyně ultraortodoxní formace Náboženský sionismus (RZ) Orit Strocková prohlásila, že lékaři v Izraeli by měli mít právo odmítnout léčit pacienta, pokud to odporuje jejich náboženskému přesvědčení. Ačkoli přímo nezmínila, že má na mysli osoby ze skupiny LGBT+, místní média to tak vykládají.

Netanjahuova strana Likud jasně vyhrála listopadové parlamentní volby a minulý týden oznámila, že se dohodla na vzniku koaliční vlády. Ta bude zřejmě nejpravicovějším kabinetem v dějinách Izraele. Přísahu by měla složit ve čtvrtek.

SOUVISEJÍCÍZemřel izraelský rabín Chajim Drukman, duchovní vůdce náboženského sionismu

Poslankyně Orit Strocková ve svém prohlášení uvedla, že její strana chce změnit zákony tak, aby měl každý poskytovatel služeb právo službu, včetně zdravotnické péče, odmítnout, pokud to odporuje jeho víře a pokud je v okolí podobná nabídka služeb nebo „jsou tam jiní lékaři, kteří mohou péči poskytnout“.

Zdravotnické středisko Šeba následně zveřejnilo na instagramu video zdravotníků z celé země, kteří vzkazují: „Léčíme všechny“. Podobná prohlášení učinili i lékaři z nemocnice Rambam Medical Center v Haifě a Barzilai Hospital v Aškelonu. Strockovou za její výroky zkritizoval i Netanjahu, který uvedl, že za jeho vlády nedojde k žádném omezování práv osob ze skupiny LGBT+.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 28. prosince 2022 Foto: Wikimedia Common – Benjamin Netanjahu

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář