Jak mohou děti vyrůst ve víře?

„Vyrůstala jsem v křesťanské rodině a každou neděli jsem s rodiči chodila na bohoslužby. Účastnila jsem se besídek a různých výletů pro děti. Když se ale ohlížím zpět, mám pocit, že moje víra nejvíce vyrostla na letních táborech. Na jednom z nich jsem Bohu také poprvé vyznala, že chci jít v životě za ním,“ vzpomíná Lucie Vlasáková, která dnes pracuje pro Křesťanskou misijní společnost (KMS).

Nejen dospělým, ale i dětem může občas prospět „změna vzduchu“. Setkat se s novými lidmi, zahrát si nové hry, osahat si neokoukané hračky a prožít malé dobrodružství. Jedním z neobvyklých zážitků, které se na léto pro děti chystají, je Dětská konference, kterou ve spolupráci s KMS pořádá sdružení Samuel – Biblická práce pro děti.

„Dětská konference je pro děti jednak příležitostí k osobnímu růstu a povzbuzení ve víře, jednak zde mají možnost setkávat se a budovat vztahy se svými vrstevníky z různých sborů a denominací napříč celou Českou republikou, což mi přijde jako velmi důležité pro

budoucí jednotu české církve,“ vysvětluje jeden z organizátorů akce Michal Jungmann, který se dětem věnuje i celoročně v rámci organizace Royal Rangers. „Očekávám, že stejně jako v minulých letech zažijeme a nějak nově si uvědomíme, že Pán Bůh je živý a jak moc nás má rád,“ dodává.

Že jeho očekávání nejsou neodůvodněná, potvrzují některé ohlasy rodičů z loňského roku. „Dcera se nám vrátila jiná, spokojenější a pokojnější – změnu zaznamenali i nevěřící prarodiče,“ napsali jedni z nich. „Syn mi večer při modlitbě ještě po týdnu přeříkává verše, které se na DK naučil,“ pochvalovali si jiní.

Téma letošního, již devatenáctého ročníku zní „Superhrdinové v akci“. Program je určen dětem ve věku 7–14 let. Pokud se rodiče účastní souběžně probíhající Křesťanské konference, mohou své děti ve věku 4–6 let přihlásit i do předškolního oddělení. Obě akce, Křesťanská i Dětská konference, se konají 5.–7. července v Praze. Uzávěrka přihlášek na Dětskou konferenci je 15. května. Více na www.detskakonference.cz.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář