Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím?

Každá čtvrtá žena a každý šestý muž má podle světových odhadů osobní zkušenost se sexuálním zneužitím. S následky zneužití v psychické, fyzické i sociální oblasti se tito lidé musí velmi často vyrovnávat po celý život. Právě proto vznikl nový online kurz na portálu kurzycodex.cz, který je součástí projektu HledamBoha.cz, s  názvem – Jak se vyrovnat se sexuálním zneužitím. Kurz nabízí lidem, kteří mají s tímto tématem osobní zkušenost možnost zamyslet se nad tím, ve kterých oblastech života je prožité sexuální zneužití ovlivnilo, a přibližuje možnosti uzdravení v jednotlivých oblastech.  I když je kurz určen primárně pro ty, kteří mají se sexuálním zneužítím osobní zkušenost, projít si ho mohou rovněž i ti, kteří chtějí více porozumět svým blízkým, kteří zneužití prožili.  

Obsah kurzu vychází především ze zkušeností Diane Langberg, PhD. americké psycholožky, která se dlouhodobě věnuje práci s lidmi, kteří prožili sexuální zneužití. Kurz je anonymní a individuální. Pro ty, kteří kurz nechtějí absolvovat sami a mají zájem o doprovázení, je k dispozici e-kouč v tzv. online rozhovoru. Není to psycholog, terapeut ani poradce,  jedná se o vyškoleného dobrovolníka, který tyto lidi na jejich cestě provází a podporuje. Komunikace s e-koučem je písemná a soukromá. Označení “online kurz” může evokovat vzdělávání – obsah však není pouze informativní. Je zaměřený na práci na sobě a sebereflexi a může tak nastartovat proces uzdravení a změnu tam, kde dlouhodobě převládá bolest a beznaděj.

Do kurzu je možné zapsat se zdarma na odkazu kurzycodex.cz/sexualni-zneuziti Doufáme, že kurz přinese naději a povzbuzení těm, kteří jsou ve své situaci sami a hledají odvahu čelit těžkým zraněním, která jim zneužití způsobilo.

Zdroj a foto: Tisková zpráva

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář