Jak udržet spokojenou a šťastnou rodinu?

Zejména v zimě mnoho rodičů řeší otázku, jak se zabavit s dětmi. Nejčastěji je to však způsobeno tím, že neznáme příliš mnoho vývojových a zajímavých her nebo nemáme dostatek kreativity, abychom tyto hry vymysleli. Ale proč znovu vynalézat kolo? Pokud vás vystraší vyhlídky na dlouhé zimní večery s dětmi, nechte se inspirovat našimi návrhy na hraní a strávíte fantastický a cenný čas s celou rodinou.

Zábava s dětmi

Pokud máte doma batole, uspořádání jeho času může být výzvou. Jsme však zachráněni tím, že taková děťátka se o svět velmi zajímají a prakticky každá novinka je může zabavit na dlouhou dobu. Stojí za to vsadit na hry, do kterých se zapojí nejen dítě, ale také zbytek rodiny tak, aby se všichni bavili.Batole, které má méně než tři roky, pravděpodobně nebude rozumět pravidlům hry, takže karty a deskové hry musí chvíli počkat. To však neznamená, že se spolu nemůžete bavit. Arkádová hra s barevnými rybami a krátkou dřevěnou tyčí potěší každé dítě a bude skvělá i v malé vaně. Pro dva roky starého rybáře rybolov s háčkem bude skvělá a rozvíjející se zábava. S mírně mladším batoletem budou magnetické ryby, které se lépe chytají, fungovat lépe.Vaše dítě je sopka energie a neposedí pět minut? Nechte ho se vybláznit a kupte sadu nástrojů. Společný koncert může trochu napínat vaše ušní bubínky, ale poskytne vám skvělou zábavu a pocit, že něco děláte společně. Dokonce i několik měsíců staré batole může třást chrastítkem nebo udeřit do tamburíny. Nástroje lze přizpůsobit dětem všech věkových skupin. Pro nejmladší budou nejlepší všechny druhy chrastítek, pro mírně starší dětské činely může být jednoduchá flétna nebo harmonika dobrým řešením a mírně ambicióznější volbou bude dětská kytara nebo dokonce miniaturní klavír. Pokud navíc i vy hrajete na nějaký hudební nástroj, vaše rodinné hudební těleso bude dokonalé.

Zábava s předškoláky

Předškoláci jsou velmi vděční za to, že si s nimi hrajete. Pokud je vaše dítě fanouškem pískoviště, nic mu nebrání v organizaci takové zábavy doma. Nemusíte se bát, že se písek rychlostí světla rozšíří po celém bytě. Vše, co potřebujete, je speciální kinetický písek, který vypadá jako obyčejný mokrý písek, ale nikdy nezaschne a je extrémně plastický. Při nalévání písku jsou jeho zrna neustále v pohybu, přitahují se také navzájem – takže si po hře můžete rychle a snadno uklidit. Kinetický písek není špinavý, je to bezpečná a smyslová hračka. Je skvělý pro stavbu i velmi ambiciózních budov. A určitě se nebude bavit jen předškolák, budování pískových hradů uprostřed zimy v obývacím pokoji bude zážitek pro celou rodinu.

Zábava pro šťastnou rodinu

A co když máte doma děti různého věku? Jak trávit čas s dvouletým batoletem a už docela rozumným rokem? Jak pobavit rozhodného předškoláka a poněkud zpruzeného puberťáka? Zde se hodí dostanou různé rodinné hry, například ty, ve kterých jsou různé prvky na kartách spojeny, stojí na různých barevných polích nebo například uspořádá věže z bloků. Je důležité, aby hra byla vzrušující a zároveň velmi jednoduchá – aby se jí mohli zúčastnit i nejmladší. Je také dobré si pamatovat o fotbale. Nezáleží na tom, jestli je to malá hra nebo trochu větší stolní fotbal.Hrát můžete i závody na konzolích, soutěžit ve stavbě puzzle, apod. Trávit čas s rodinou znamená udržet ji šťastnou a spokojenou. Chvíle společně strávené vám nikdo nenahradí.

 

Ilustrační foto, Jedná se o inzertní článek

 

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář