Jak zastavit křesťany? Režim v Íránu přiznal bezprecedentní růst církve

Teherán – V Íránu zesiluje pronásledování křesťanů, církev však stojí pevně. Ve skutečnosti dokonce stále roste. V této zemi Středního východu, je konverze od islámu nebo sdílení jiné víry nezákonné. Muslimové však přicházejí ke Kristu tak rychle, že íránští vládní představitelé uznávají exponenciální růst církve.

Íránský ministr Mahmúd Alavi, který hovořil na shromáždění šiitských muslimských duchovních, otevřeně přiznal předvolání křesťanských konvertitů k výslechu a řekl, že masové konverze „se dějí přímo před našima očima“.

Alavi připustil, že jeho úřad spolupracuje s muslimskými náboženskými semináři v boji proti domnělé hrozbě hromadných konverzí ke křesťanství v celé zemi.

Open Doors uvádí, že Alavi ve svém projevu také připustil, že „tito konvertiti jsou obyčejní lidé, kteří pracují jako prodavači sendvičů nebo v podobných profesích.“

Podle Mansoura Borjiho to představuje „obrovský posun“ od obvyklé íránské rétoriky, že konvertité jsou agenti Západu.

„Je také zajímavé vidět, jak ministr zpravodajství přiznává konverzi celých rodin,“ řekl Borji a poznamenal, že se jedná o „připuštění, že takové konverze nejsou zdaleka vzácnou událostí; spíš se dějí hromadně a po celé zemi, “ cituje Borjiho Open Doors.

Islámští duchovní údajně vyjadřují vážné obavy z toho, že mnoho mladých lidí přechází ke křesťanství. Jeden vedoucí islámského semináře, Ajatolláh Alavi Boroujerdi, poznamenal, že „přesné informace naznačují, že mládež ve městě Qom konvertuje ke křesťanství a navštěvují domácí sbory.“ Qom je sedmým největším městem v Íránu a také je epicentrem islámských studií, dodává k informaci Open Doors.

Ve srovnání se zhruba 500 známými křesťany v roce 1979 je jich nyní přibližně 500 000 (některé zdroje uvádějí až 1 milion tajných věřících). Podle organizace Elam Ministries, založené v roce 1990 íránskými představiteli církví, za posledních 20 let přišlo ke křesťanství více Íránců, než v předchozích 13 stoletích, od doby, kdy islám přišel do Íránu.

Operation World v roce 2016 označila Írán za místo, kde je nejrychleji rostoucí evangelikální hnutí na světě.

Pastoři a odborníci říkají, že výrazný narůst křesťanství byl způsoben téměř hmatatelným duchovním hladem a rozčarováním z islámského režimu a věrností věřících, kteří riskují, že za sdílení dobré zprávy evangelia čelí nevyhnutelnému pronásledování.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 14. srpna 2019  Foto: Open Doors – Křesťanští konvertiti zatčeni v Íránu – Sam Khosravi a jeho manželka Maryam Falahi; Samův bratr Sasan a jeho manželka Marjan Falahi; Samova matka Khatoon Fatolahzadeh; Pooriya Peyma a jeho manželka Fatemeh Talebi a Habib Heydari.

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář