Jaké jsou názory křesťanů na pití alkoholu v USA?

Nashville – Názory křesťanů v USA na konzumaci alkoholu se mezi evangelickými církvemi v posledních deseti letech nemění, podle nové studie.

Zatímco 41 procent členů protestantských církví říká, že konzumují alkohol, 59 procent tvrdí, že nikoliv, podle průzkumu, který vydal LifeWay Research.

V telefonním průzkumu z roku 2007 39 procent členů protestantských církví říká, že konzumují alkohol, zatímco 61 procent uvedlo, že ne. Průzkum podle Gallup za posledních 75 let obvykle ukázal, že dvě třetiny všech dospělých Američanů příležitostně pijí alkohol, včetně 63 procent v roce 2018.

„Postoj křesťanů k pití alkoholu se v uplynulém desetiletí příliš nezměnily,“ uvedl Scott McConnell, výkonný ředitel společnosti LifeWay Research.

Téměř 9 z 10 protestantů (87 %) se shoduje na tom, že Bible říká, že lidé by se nikdy neměli opít oproti 82 procentům v roce 2007. Ale pokud jde o absolutní abstinenci, méně než čtvrtina (23 %) křesťanů věří, že Bible učí, že lidé by nikdy neměli pít alkohol. Většina (71 %) nesouhlasí.

Podíl církví, které říkají, že Bible učí proti jakémukoli druhu konzumace alkoholu, se za poslední desetiletí snížil o 6 procent. V roce 2007 29 procent uvedlo, že Písmo říká, aby lidé nikdy nepili alkohol; 68 procent nesouhlasilo. Podle průzkumu mírně více než polovina církví říká, že Písmo naznačuje, že všechny nápoje, včetně alkoholu, nejsou hříšné (55 %) a že pro křesťany platí biblická svoboda, když pijí alkohol v přiměřeném množství (54 %).

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi podílet?

Zdroj: Christianity Today Foto: Pixabay

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář