Jaké zimní boty k obleku?

Každý elegantní muž by měl mít ve své skříni nejen vysoce kvalitní obleky, ale také i vhodně přizpůsobené k nim boty. Spousta lidí si myslí, že pouze klasické polobotky jsou ideální pro tu roli, možností je však víc. Pamatujte na to, kdy za oknem teploty klesají pod nulu, a na ulicích leží sníh nebo místo sněhu bláto. V takové situaci optimálním řešením jsou pánské zimní boty, které účinně chrání nohy před chladem a vlhkosti, a zároveň dobře vypadají ve spojení s oblekem.

Zimní elegance

Muži, kteří každý den jezdí autem, a v souvislostí s tím nemají ve skutečnosti kontakt se zablácenými nebo zasněženými chodníky, nemají problém s výběrem bot. Pro ně stačí klasické polobotky. Větší problém mají ostatní, i přesto že zimy v posledních letech nejsou extrémně těžké. Avšak dokonce i několikastupňové poklesy teploty pod nulu jsou problémem, pokud je třeba čekat několik minut na tramvaj nebo autobus. Proto také důležité je si dát pozornost pánským zimním botám za kotník.

Tradiční botičky

Skvělou volbou jsou boty typu oxford, které se vyznačují minimálním počtem zdobení, zadním dílcem a velmi tradičním, štíhlým tvarem. Pokud jde o popularitu, stejně populární jsou také i boty typu derby se zadním dílcem našitým na nárt. Oba typy můžete nosit k nejelegantnějšímu obleku. V případě casualových obleků, pracovních, ideální jsou vysoké boty brouge s charakteristickými dírkami. Krásně harmonizují také i s oblečením typu smart casual.

Boty s přezkami, aneb monki

Tento druh bot se vyznačuje zapínáním na přezky, takže dejte si pozor během nákupu. K obleku se hodí pouze modely o tónovaných zdobených prvcích typu přezky. Zatímco se ideálně hodí k velmi moderním a charakteristickým oblekům, zejména takovým kontrastním kostkovaným.

Chukka boty

Vyrábějí se ze semišové nebo nubukové kůže, takže je nemůžete spojovat s verzí s byznysovými a formálními obleky. Avšak jsou nejvhodnější ve spojení s neformálními a pracovními, a zejména tvídovými obleky.

Kotníkové boty

K fraku, smokingu nebo večerního obleku jsou rozhodně nevhodné. Avšak docela dobř vypadají s méně formálními obleky nebo v setu smart casual. Musíte si jen vybírat modely na tenké podrážce, bez žádných zdobení a v barvě černé nebo hnědé.

Na co bychom měli pamatovat během výběru elegantních zimních bot?

Především jsou takové formální příležitosti, které zcela vylučují možnost nošení bot s vysokým svrškem. Jedná se o svatby, slavnostní večeře nebo slavnosti, kde je závazný smoking, frak nebo večerní oblek. Nepřijatelné je nošení modelů se zipem, s masivní podešví nebo s vnitřním zateplením v podobě kožíšky. V tomto případě je dobře si vybrat boty s protiskluzovou podešví. Vhodně vybrané pánské zimní boty výjimečně elegantně vypadají ve spojení s obleky vyrobenými z trošku silnějších látek, tedy z vlny o vyšší hmotnosti, vlněného flanelu nebo tvídu.

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář