James Dobson tvrdí, že média lživě informují o situaci migrantů na hranici s Mexikem

Washington – Trumpova administrativa v posledních dnech čelí kritice za nelidské podmínky pro děti migrantů, které se nacházejí v přeplněných střediscích na hranici s Mexikem. Známy americký evangelikál James Dobson na obranu prezidenta Trumpa řekl, že informace v médiích nebyly „pravdivé,“ uvádí The Christian Post.

Psycholog, který založil rozhlasovou stanici zaměřenou na rodinu, poslal svůj červencový newsletter tisícům přátel a příznivců, aby se podělil s osobní zkušeností s tím, co viděl v záchytném středisku pro přistěhovalce v Texasu.

83 letý americký konzervativní evangelikál řekl, že byl Bílým domem pozván, aby osobně viděl situaci na hranici s Mexikem. Dobson, který slouží v evangelikálním poradním sboru prezidenta Trumpa od roku 2016, slíbil agentům na hranici: „půjdu domů a řeknu co nejvíce lidem, co jsem osobně viděl.“

„Prosím, věřte mi, když vám řeknu, že média a levicoví politici nemluvili o tom, co se tam děje, pravdu,“ zdůraznil Dobson. „Je to lidská tragédie.“

Řekl, že každý den přichází podél americké hranice s Mexikem přibližně 5 500 lidí. Podle Dobsona je McAllen „nejrušnější a nejoblíbenější“ ze všech okresů.

„Uprchlíci po stovkách mil dorazí vyčerpaní s otrhaným oblečením. Mezi nimi jsou velké počty dětí, z nichž mnozí jsou bez doprovodu pečující dospělé osoby. Minulý rok bylo zadrženo 382 000 cizinců za nelegální přechod do USA a téměř 100 000 z nich byli nezletilí,“ vysvětlil Dobson.

„Některé děti byly po cestě zneužívány. Mnoho z nich má vši, svrab nebo jiné nemoci. V současné době zařízení, které jsem navštívil, zápasilo s epidemií chřipky,“ poznamenal.

Dobson dodal, že některé z žen byly znásilněny a nejméně 70 lidí různého věku je každý den posíláno do nemocnic. Zdůraznil, že lékaři a zdravotnický personál jsou „ohromeni“ zoufalým stavem pacientů.

Vysvětlil, že nejvíce „srdcervoucí zážitek“ z jeho návštěvy nastal během prohlídky budovy v McAllenu, kterou popsal jako „obrovskou tělocvičnu, která se skládá z několika oplocených prostorů.“

„Každý z nich je přeplněný zadrženými stojícími nebo sedícími lidmi na lavičkách. Dívali se na nás laskavýma očima,“ řekl Dobson. „Všiml jsem si, že téměř vůbec spolu nemluví. Děti vypadaly traumatizované a vystrašené. Tvář mi zalily slzy, když jsem před nimi stál. Neměli žádné hračky ani panenky s výjimkou několika věcí, které jim koupili soucitní policisté z pohraničních hlídek.“

Dobson dodal, že patří mezi „většinu Američanů“, kteří chtějí vidět, že hranice jsou „uzavřené pro ty, kteří vstupují nelegálně“, říká, že „musí existovat lepší řešení“.

Podle Dobsona je pouze 10 procent zadržených migrantů z Mexika, zatímco ostatní jsou z více než 127 zemí. Dobson zdůraznil, že mnoho migrantů a žadatelů o azyl prodává svůj majetek, aby zaplatili převaděčům.

„Bylo mi řečeno, že některé z děti jsou opakovaně „recyklované“, aby pomohly lidem získat vstup do této země,“ řekl. „Neznámý počet těchto mužů jsou nebezpeční zločinci a pašeráci drog a je těžké je identifikovat,“ dodal na závěr.

V češtině od něj vyšly ku příkladu knihy Dětský vzdor, Výchova dětí, Být sám sebou nebo Zdravá rodina.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn- Datum: 6. června 2019  Foto: screenshot – YouTube – James Dobson

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář