Křesťan dnes

Je hřích pastora soukromou záležitostí? Jižní baptisté řeší případ svého bývalého prezidenta

Bývalý prezident SBC a dlouholetý pastor megasboru deset let tajil své sexuální přestupky. Nyní žaluje vedoucí představitele denominace za to, že odhalili jeho hříchy.

V polovině roku 2010, nedlouho poté, co skončilo jeho funkční období prezidenta Jižních baptistů, si Johnny Hunt vzal dovolenou. Na kazatelnu v Prvním baptistickém sboru ve Woodstocku ve státě Georgia se chtěl vrátit začátkem srpna. Těsně před první nedělí po návratu však Hunt oznámil, že si bere dovolenou, a jako důvod uvedl své zdraví a pocit vyčerpání.

SOUVISEJÍCÍVýzva Russella Moora pro evangelikální křesťany 

Nikdo však tehdy netušil, že Hunt má pro svůj odchod ještě jeden důvod.

Religion News Service informuje, že 25. července 2010, během dovolené na Floridě, Hunt políbil a osahával manželku jiného pastora, což jeho právníci později označili za „krátký mimomanželský kontakt“. Hunt pak více než deset let tento incident tajil.

Aniž by o tom informoval své shromáždění – nebo miliony baptistů ze společenství, které zastupoval jako jejich prezident – prošel Hunt tajným procesem nápravy, který zahrnoval poradenská sezení se ženou, kterou osahával, a jejím manželem. Poté se vrátil na kazatelnu.

Desítky let o tom nikdo nevěděl. V roce 2019 Hunt odešel do důchodu a ujal se nové role viceprezidenta Severoamerické misijní rady SBC a pokračoval ve své rušné a často lukrativní kariéře kazatele a řečníka.

V roce 2022 pak bylo zveřejněno vyšetřování, jak se vedoucí představitelé SBC vypořádali s problémem zneužívání, a ve zprávě se objevilo i jeho jméno. 

V průběhu vyšetřování se vyšetřovatelé z firmy Guidepost Solutions, kterou si SBC najala, dozvěděli o Huntově nevhodném chování a zjistili, že žena, které se incident týkal – jejíž jméno nebylo zveřejněno – ho popsala jako sexuální útok.

„Toto obvinění ze sexuálního napadení jsme zahrnuli do zprávy, protože naši vyšetřovatelé shledali pastora a jeho ženu věrohodnými; jejich zprávu částečně potvrdil poradce a tři další věrohodní svědci; a naši vyšetřovatelé neshledali prohlášení Dr. Hunta související s obviněním ze sexuálního napadení věrohodnými,“ uzavřeli vyšetřovatelé z Guidepost.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. září 2023 Foto:

Exit mobile version