Je sebevražda neodpustitelný hřích? Kayla Stoeckleinová je přesvědčena, že její manžel je v nebi

Washington – Kayla Stoeckleinová je přesvědčena, že její manžel je po sebevraždě v nebi i přes trvalý „mýtus“, že oběti sebevraždy jsou odsouzeny do pekla.

„Moje tchýně mě uklidnila, protože jsem si nebyla jistá. Zda jste byl přijat do nebe nebo ne, nemá nic společného s tím, jak umíráte. Jediný způsob, jak jsme přijati do nebe, je prostřednictvím osobního vztahu s Ježíšem,“ řekla.

„Věřím na 100%, že Andrew je v nebi. Andrew měl s Ježíšem opravdový a autentický vztah. Tisíce lidí budou kvůli němu v nebi,“ poznamenala v úterý. „Andrewův stav se zhoršil, měl diagnózu stejnou jako každá jiná smrtelná choroba. Jeho nemoc se časem zhoršila. Toto onemocnění způsobilo, že ztratil schopnost učinit rozumná rozhodnutí, jasně přemýšlet a správně formulovat své pocity,“ uvedla Kayla.

Albert Y. Hsu, editor IVP Books v InterVarsityPress, který získal titul Ph.D. z Trinity Evangelical Divinity School v Deerfieldu v Illinois souhlasí s tím, že myšlenka, že křesťané, kteří spáchají sebevraždu, jsou odsouzeni do pekla je „mylná představa“.

Hsu, který ztratil svého otce po sebevraždě, napsal knihu s tímto tématem. V rozhovoru pro Christianity Today vysvětlil svůj postoj: „Křesťané často předpokládají, že sebevražda je neodpustitelný hřích a že ti, kteří tak zemřou, jdou automaticky do pekla. To je mylná představa, pokud nevyznáme hřích sebevraždy, nemůže být člověku odpuštěno. Tato představa pochází spíše od Augustina a středověké teologie než z Bible,“ řekl.

„Písmo ve skutečnosti neříká, že nás sebvražda odděluje od Boha po celou věčnost.“ „Sebevražda není v Písmu nikdy považována za neodpustitelný hřích. Například Samson umřel vlastní rukou, ale je stále součástí listu Židům 11, kde je uveden mezi věřícími. A je tu slib v listu Římanům 8, že ani život, ani smrt, ani sebevražda nás nemůže oddělit od Boží lásky v Kristu,“ vysvětlil Hsu.

Kay Warrenová se svým manželem Rickem také podporuje názor, že sebevražda neodsuzuje křesťana do pekla. Warrenův syn Matthew se zastřelil v dubnu 2013 ve věku 27 let po dlouhém boji s duševním onemocněním. „Bůh nám slíbil, že Matthewovo spasení je jisté. Matthew dal Ježíši život, když byl malý chlapec, a tak jsem naprosto přesvědčena o Ježíšově díle, že Matthew je v nebi,“ uvedla Warrenová pro The Christian Post.

 

Překlad: Michal Nosál  Zdroj: The Christian Post  Foto: Instragram – Kayla a Andrew Stoecklein  

 

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář