„Je to trojský kůň pro změnu učení církve,“ obávají se britští evangelikálové

Evangelikálové v anglikánské církvi vyjádřili znepokojení nad zjevným rozporem v návrzích, které byly oznámeny minulý týden a které umožňují modlitby a požehnání párům stejného pohlaví.

Modlitby lásky a víry, které budou projednávány na Generální synodě příští měsíc, se setkaly se znepokojením evangelikálů, kteří je považují za odrazový můstek ke změně doktríny o manželství.

SOUVISEJÍCÍ – Anglikánská církev se omluvila za svůj přístup k osobám LGBT

Helen Lambová, členka pracovní skupiny Evangelikální rady anglikánské církve (CEEC), se minulý týden zúčastnila debaty pořádané Religion Media Centre, kde návrhy označila za „mimořádné“ a uvedla, že je pravděpodobné, že nakonec „nepotěší vůbec nikoho,“ informuje portál The Christian Today.

„Na jedné straně se nám říká, že manželství je mezi mužem a ženou a že to je oficiální učení církve, a na druhé straně žehnat a říkat, že je svaté něco, co Bůh ve svém slově říká, že svaté není. Nechápu, jak můžete mít obojí,“ řekla.

John Dunnett, rovněž z Evangelikální rady anglikánské církve, řekl listu Church Times, že návrhy „představují ‚trojského koně‘ pro změnu doktríny“.

Ředitel církevní společnosti Lee Gatiss řekl: „Nemůžeme se omlouvat za to, že následujeme Krista a hlásáme jeho slovo, jako by to nebyl ten nejlepší způsob života pro nás všechny.“

„Jak můžeme propagovat a žehnat a oslavovat a děkovat za věci, které Bůh nepožehnal? Prostě nestačí hodit do této debaty jako granát 1. list Janův 4,16 a myslet si, že ‚Bůh je láska a ti, kdo zůstávají v lásce, zůstávají v Bohu‘. Nestačí to k tomu, abychom dokázali, že Bůh schvaluje manželství osob stejného pohlaví,“ cituje Gatisse portál Christian Today. 

„Tvrdit, že povolit požehnání manželství osob stejného pohlaví v církvi není změnou církevního učení o manželství, je v lepším případě hra se slovy a v horším případě naprostá lež,“ dodal. 

Susie Leafeová, ředitelka organizace Anglican Futures, uvedla, že návrhy zanechaly věřící anglikány před „nejistou“ budoucností.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. ledna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

Tags: ,,,,

1 Komentář

  1. Michal Macháč

    Římanům 1
    Jejich ženy vyměnily přirozené obcování za to, které je proti přírodě. Stejně tak muži opustili přirozené obcování se ženou a vzpláli touhou k sobě navzájem; muži páchají nestydatost s muži a za svou zvrácenost na sebe přivádějí nevyhnutelnou odplatu. Když jim známost Boha nebyla dost dobrá, Bůh je vydal jejich zvrácené mysli, aby dělali, co není správné.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář