Je třeba se nechat očkovat – pro sebe i pro ostatní, říká italský kardinál

Boloňský kardinál Matteo Zuppi varuje před dalším rozdělováním společnosti na příznivce a odpůrce očkování proti Covidu, kadinál Burke je kvůli vážnému průběhu nemoci napojen na umělou plicní ventilaci.

Boloňský kardinál Matteo Zuppi varuje před dalším rozdělováním společnosti na příznivce a odpůrce očkování proti Covidu. Taková opozice komplikuje řešení a ještě víc komplikuje situaci, uvedl Zuppi pro deník Corriere di Bologna.

Přesto je podle něj třeba vzít na vědomí, že devět z deseti lidí, kteří se v nemocnicích léčí s Covidem, není očkováno. „Je třeba se nechat očkovat – pro sebe i pro ostatní,“ řekl kardinál. Uvedl, že on sám byl nemocný Covidem, a proto dostal pouze jednu další dávku vakcíny.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Kadinál Burke má těžký průběh Covidu

V této souvislosti Vatikánský rozhlas dodává, že ultrakonzervativní a problematický kadinál Burke, kritik očkování a podporovatel dezinformací a konspiračních teorií o Covidu, nedávno sám onemocněl Covidem-19 a v současné době je kvůli vážnému průběhu nemoci napojen na umělou plicní ventilaci.

„Problém, kterému by se dnes dalo předejít pomocí vakcín“

Zdravotnický systém v zemi, zejména nemocnice, se mezitím pandemii poměrně dobře přizpůsobil, uvedl kardinál Zuppi. Během několika návštěv a diskusí v nemocnicích však zažil, jak zoufalý je někdy personál „tváří v tvář problému, kterému by se dnes dalo předejít pomocí očkování“.

Autor: Vatikánský rozhlas Datum: 17. srpna 2021 Foto: Wikimedia Commons – kardinál Zuppi

Tags: ,,,,,

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář