Na jihu Nigérie zabili 17 věřících vracejících se z půlnoční mše

Abuja – Nejméně 17 lidí zastřelili neznámí ozbrojenci na jihu Nigérie, když se skupina věřících z neděle na pondělí vracela z půlnoční mše v kostele. S odvoláním na policii o tom dnes informovala agentura AP. Zranění při útoku utrpělo dalších nejméně deset lidí.

K tragédii došlo v obci Omoku v nigerijském státě Rivers, ve kterém žijí převážně křesťané. Napadení lidé se vraceli z mše v metropoli státu, městě Port Harcourt. „Byl to zákeřný útok. Stříleli na každého, koho viděli na ulici,“ uvedl policejní mluvčí. Útočníkům se po činu podle něj podařilo utéci, jejich motiv zůstává nejasný.

Že se v obci Omoku střílí, nebylo podle místních obyvatel zpočátku zřejmé vzhledem k tomu, že výstřely přehlušily petardy a ohňostroje u příležitosti oslav nového roku.

Reklama

 

Ačkoli se k činu nikdo nepřihlásil, podezření podle místního tisku padlo na zločineckou skupinu, která je v oblasti delty řeky Nigeru odpovědná za řadu vražd a únosů. Islamistická skupina Boko Haram, která především na severu Nigérie zabila za posledních několik let už přes dvě desítky tisíc lidí, tak daleko na jihu země nikdy neútočila.

Navzdory obrovskému ropnému bohatství panuje ve státě Rivers mezi obyčejnými lidmi velká chudoba, poznamenala agentura AFP. Ozbrojené skupiny často unášejí i zaměstnance mezinárodních ropných společností a žádají za ně výkupné.

 

Autor: ČTK Foto: Mapa Nigérie, CC Search

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář