Jiří Kylar kritizoval přístup církve ke svému případu

Praha – Jiří Kylar se v rozhovoru pro Seznam Zprávy vyjádřil k jednání katolické církve při řešení sexuálního zneužívání, ke kterému došlo, když mu bylo dvanáct a trvalo několik let. Tvrdí, že mu nejde o pomstu vůči duchovnímu nebo o finanční odškodnění.

Po zveřejněných informacích v září minulého roku byl kněz, který Kylara obtěžoval více než šest let, suspendován. V rozhovoru uvedl, že měl výhrady vůči církvi za její postup, protože nebyl „úplně komfortní,“ a psychicky labilnější osoba by to mohla snášet poměrně hůře.

Přístup pražského arcibiskupství v něm vyvolal dojem, že se jednalo „více o PR, než snahu věci řešit.“ Kylar vyjádřil názor, že obětem nejde o finanční odškodnění, ale hlavně o omluvu od církevních představitelů.

K počínání kardinála Dominika Duky v situaci kolem sexuálních zneužití kněžími řekl: „Pan kardinál Dominik Duka je starý muž. Myslím si, že reflektovat v jeho letech tyto těžké okolnosti, zvlášť v momentě, kdy má opouštět arcibiskupství, může pro něj být velmi složité a těžké.“

Na dotaz k fungování kontaktního místa vytvořeného církví na pomoc obětem, Kylar uvedl, že by uvítal, kdyby byl vytvořen fond na pokrytí finančních nákladů spojených s terapií a odbornou pomocí.

Případ Jiřího Kylara vzbudil mediální pozornost na podzim minulého roku, když veřejně vystoupil v televizi Seznamu a otevřeně promluvil o své zkušenosti z dětství.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Facebook – Jiří Kylar

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář