Již ne presbyterián, Trump se vnímá jako nedenominační křesťan

Prezidentem Trump je sice úzce spojován s evangelikálními křesťany, ale málo mluví o své vlastní víře. V exkluzivním rozhovoru pro Religion News Service uvedl, že se již neidentifikuje jako presbyterián, ale jako nedenominační křesťan.

„Ačkoli jsem se jako dítě stal členem presbyteriánské církve, nyní se považuji za nedenominačního křesťana,“ uvedl pro RNS Trump.

SouvisejícíVážná Piperova výzva k evangelikálům před prezidentskou volbou

Na otázku, co mu duchovně dala zkušenosti s pandemii Covid-19, Trump odpověděl, že on a Melania „pocítili modlitby Američanů z celé země – a dokonce z celého světa“, když se zotavoval ze své choroby.

„Bůh nám z nebe posílal zázraky. Myslím to vážně – s Melanií jsme velmi vděční Bohu za to, že se staral o naši rodinu a znovu nám daroval dobré zdraví,“ uvedl v odpovědi Trump.

Trump také ocenil víru evangelikálních lídrů ze svého okolí a dodal, že Franklin Graham, ředitel misijní organizace Billyho Grahama a humanitární organizace Samaritan’s Purse, ho navštívil v Oválné pracovní, aby se za něj modlil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 31. října 2020 Foto: Wikimedia Commons – Donald Trump

Tags: ,,,

2 Komentáře

    • Tak myslím, že v této církvi, kde žehnají homosexuálům, bych ani nechtěl být. Vypadá to, že asi Trump neobhájí. Ale volil bych ho raději, než ty komunisty.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář