Jižní baptisté, kteří přicházejí o členy, nacházejí útěchu v křtech a lepší návštěvnosti

Špatnou zprávou pro jižní baptisty je, že tato největší protestantská denominace v USA, se v roce 2023 zmenšila a její počet klesl o zhruba čtvrt milionu lidí.

Dobrou zprávou podle výroční statistické zprávy Jižní baptistické konvence je, že se pokles oproti roku 2022 zpomalil. Navíc z těch, kteří zůstali, chodilo více do sboru a více nově příchozích se odhodlalo ke křtu.

SOUVISEJÍCÍMůžeme členy Globální metodistické církve považovat za evangelikální křesťany? 

Religion News Service informuje, že výroční profil SBC za rok 2024, který byl zveřejněn v úterý (7. května), ukázal, že počet členů klesl na 12,9 milionu, což je nejméně od konce 70. let minulého století. Od dosažení vrcholu 16,3 milionu v roce 2006 členství klesá. Celkem ubylo téměř 3,5 milionu členů. Přibližně polovina tohoto celkového úbytku nastala od roku 2018.

Týdenní návštěvnost bohoslužeb se po pandemii vrátila zpět a přesáhla 4 miliony týdně, zatímco návštěvnost malých skupinek činila přibližně 2,5 milionu. Také dary ve výši 46 000 zůstaly ve sborech denominace na vysoké úrovni a přesáhly 10 miliard dolarů, z čehož téměř 800 milionů dolarů putovalo do národních a mezinárodních organizací SBC.

Baptistické sbory rovněž vykázaly 226 000 křtů, což je klíčová evangelizační statistika, na které jižní baptisté velmi lpí. V roce 2023 se ke sborům SBC připojilo přibližně 175 000 nových lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 10, května 2024 Foto: Baptist Press

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář