Křesťan dnes

Jižní baptisté si budou volit prezidenta. Musíme stát za biblickým křesťanstvím, tvrdí horký kandidát

Washington – Jižní baptisté (SBC) si budou za šest měsíců volit nového prezidenta. Jmenování Alberta Mohlera Jr. na tuto pozici z něj dělá jasného favorita největší americké protestantské denominace, která sdružuje okolo 15 milionů členů.

Pastor H.B. Charles z Shiloh Metropolitan Baptist Church v Jacksonville na Floridě podle Religion News Agency oznámil, že plánuje nominovat Mohlera.

„Potřebujeme horlivost, abychom mobilizovali naše zdroje k šíření evangelia,“ napsal Charles na Twitteru. “ Věřím, že Albert Mohler je muž, který nás povede vpřed.“

Mohler nyní vede nejznámější baptistický seminář v USA – Southern Baptist Theological Seminary v Louisville. Je všeobecně považován za jednu z nejvýznamnějších osobností denominace. Pravidelně se vyjadřuje k společenským tématům v televizi.

„Čelíme nové éře ve světě i ve Spojených státech a novým kulturním výzvám, které otestují naše přesvědčení,“ řekl ve svém prohlášení Mohler. „Musíme si ujasnit, že stojíme bez jakýchkoliv výhrad za biblickým křesťanstvím.“

Mohlo by vás zajímat 

John MacArthur tvrdí, že Jižní baptisté ztratili víru v autoritu Bible

Rok 2020 je rovněž obdobím prezidentských voleb v USA. Ačkoli většina jižních baptistů pravidelně podporuje ve volbách kandidáty republikánské strany, Trumpovo prezidentství rozděluje baptistické lídry. Někteří z nich se domnívají, že není moudré se s prezidentem země tak otevřeně ztotožňovat.

Mezi těmi, kdo Trumpa podporují , je Robert Jeffress, pastor First Baptist Church v Dallasu. Ten se současného prezidenta otevřeně zastává a označuje ho za ochránce Ameriky jakožto křesťanského národa. Další lídři jižních baptistů, jako je Russell Moore z komise pro etiku a náboženskou svobodu, patří do tábora, který razí heslo „Never Trump“.

RNA tvrdí, že Mohler je v baptistických kruzích znám především jako vedoucí mluvčí reformovaného neboli kalvinistického křídla v SBC.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 27. prosince 2019  Foto: Southern Baptist Theological Seminary – Al Mohler

Exit mobile version