Joe Biden byl zvolen za prezidenta, křesťanští lídři prosí Boha o moudrost

Demokratický prezidentský kandidát Joe Biden by se měl stát 46. prezidentem USA. Média označila bývalého viceprezidenta za vítěze voleb.

Associated Press spolu s ABC, NBC, CNN a FOX News ho označily jako vítěze v Pensylvánii, čímž dosáhl demokratický kandidát 273 hlasů.

Biden v reakci řekl, že je „poctěn“, že byl vybrán, aby vedl svůj národ. „Je mi ctí, že jste si mě vybrali, abych vedl naši skvělou zemi. Čeká nás těžká práce, ale slibuji vám toto: Budu prezidentem pro všechny Američany – ať už jste pro mě hlasovali nebo ne,“ uvedl Biden ve svém prohlášení na Twitteru.

J. D. Greear, pastor ze Severní Karolíny a prezident Jižních baptistů vyzval křesťany, aby se modlili za Bidena: „Připojte se ke mně v modlitbě za Joe Bidena a naši zemi. Modlete se za moudrost, spravedlnost a pravdu.“

Ke gratulantům se přidal americký jezuita James Martin, který také vystoupil na nominačním sněmu Demokratické strany. „Gratulujeme nově zvolenému prezidentovi Joe Bidenovi a nově zvolené viceprezidentce Kamale Harrisové. Pan Biden je druhým katolickým prezidentem USA po Johnu F. Kennedym.“

„Modleme se za jednotu, mír a smíření v našem národě. Modleme se za pana Bidena a paní Harrisovou, aby sloužili moudře a dobře.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. října 2020 Foto: YouTube – Joe Biden

Tags: ,,,

7 Komentáře

  1. Jen docela na okraj, abych se nedostal do „kulturní války“ : média mohou „označovat“ jak chtějí, a státníci mohou gratulovat zprava i zleva, ale volby ještě neskončily. V roce 2000 (Bush vs Gore) se čekalo na konečný výsledek 37 dní a rozhodoval Nejvyšší soud USA.

    Odpověď
  2. Historie je učitelkou života. Myslím si, že hodně německých křeťanů složilo své naděje do Hitlera v domnění, že uchrání Německo před komunisty. Němci byli informováni o Stalinových zločinech zahrnujících také perzekuci církve. Strach z komunistů byl zcela oprávněný. Katolická církev dokonce uzavřela s Hitlerem konkordát a žel, legitimizovala tím jeho vládu. Po osudných volbách v roce 1933 se s Hitlerovými nacisty sloučila také konzervativní Národně lidová strana. Jak to všechno dopadlo, je všeobecně známo. Ukázalo se, že nacismus je stejně nebezpečný jako komunismus a že jejich společným nepřítelem byli sociální demokraté. Jak dosáhl Hitler tak obrovské popularity? Jako všichni diktátoři: Zaprvé vytvořil strach z nepřítele a nabídl se, že před ním národ zachrání. Zadruhé národu vnutil myšlenku, že je čímsi vyjímečný a že mu zajistí slávu.

    Donald Trump není Hitler. Avšak podobně jako on koketoval s konspiračními teoriemi. Jmenujme alespoň „deep state“ . Hluboký stát je druh správy, kterou tvoří sítě moci fungující nezávisle na politickém vedení státu při plnění svých vlastních agend a cílů. Jinou konspirační teorií je spiknutí establishmentu. Jeho protějškem je v Česku „pražská kavárna“. Trumpovi se podařilo, stejně jako Miloši Zemanovi u nás, vytvořit hluboké příkopy mezi lidmi, kdy politický protivník není chápán jako soupeř v diskuzi, ale jako nepřítel. „Sleepy“ Joe slibuje, že chce ony příkopy zasypávat, ale zda se mu to povede, je ve hvězdách.

    Příznačné je Trumpovo heslo „Make America Great Again“. Zkušenosti jsou takové, že každý politický vůdce slibující národu slávu je pro ten národ, ba pro celý svět, nebezpečím.

    Historie zná řadu politických vůdců hlásících se ke křesťanským hodnotám. K nim patřil i Donald Trump. Zkušenost říká, že není důležité, k čemu se člověk hlásí, ale jaký má charakter – zda drží slovo atd. Trump nejprve řekl, že koronavirus je chřipečka a chválil Čínu za to, jak ho zvládla. Vzápětí Čínu obvinil (právem) že zamořila svět. Nikdy se za svůj omyl neomluvil, zato házel hlavnímu epidemiologovi Anthony Faucimu klacky pod nohy.

    Odpověď
    • Hluboké příkopy mezi lidmi u nás nevytvořil Miloš Zeman i když se ostře a vulgárně vymezoval proti ODS, ale Jiří Paroubek, který vyhlásil nulovou toleranci vládě, když prohlásil, že bez levice si političtí oponenti „ani ruce neumyjí“. Podobně v USA nevytvořil hluboké příkopy mezi lidmi Donald Trump, ale Barack Hussein Obama, který vystupoval ostře proti evangelikálním křesťanům a konzervativně založeným lidem (http://konzervativnilisty.cz/index.php/component/content/article/226-cisla/top/1552-trpce-ocividny-duvod-proc-krestane-hlasovali-pro-trumpa-ktery-liberalove-proste-nechapou) (eventuelně: http://www.fatym.com/view.php?nazevclanku=proc-krestane-v-usa-volili-donalda-trumpa&cisloclanku=2017020066). To způsobilo radikální rozštěpení společnosti, které přiživil i tím, když se oproti zvyklostemaktivně zapojil do předvolební kampaně Bildena a do kritiky svého nástupce. Donaldu Trampovi lze vyčítat mnohé a pro evropana jeho styl nikdy nebude tím správným šálkem čaje, ale mnohé z věcí, které se mu přisuzují jsou více mýty než skutečností a nebo se vyčítají pouze jemu, ale u oponentů se ty stejné věci přehlížejí. Jinak o přerostlé, vládnoucí a nezničitelné statní správě se mluví již mnoho let a pokud sledujete různé (vždy neúspěšné) pokusy o její reformu, tak je stejnou konspirací tvářit se, že tomu tak není (zkuste osvědčený seriál Jistě pane ministře). Koneckonců ani u nás se již 30 let nedaří žádné hluboké reformy státní správy a úsměvné bylo, když premier odvolal ministra dopravy, ale jeho náměstka, který měl na důvodu odvolání stejný podíl odvolat nemohl.

      Odpověď
      • Pane Renjascu,

        přečetl jsem si vaše odkazy. Píše se v nich především o pobuřujícím jednání homosexuálů. Našel jsem dva takové případy:

        V prvém případě pekař a cukrář Jack Phillips z amerického státu Colorado odmítl v roce 2012 upéct homosexuálnímu páru dort k jejich svatbě. Gayové ho následně zažalovali a označili jeho krok za nepřípustnou diskriminaci. Nejvyšší soud USA rozhodl, že pekař Jack Phillips na to měl právo a neporušil zákon, který zakazuje diskriminaci občanů na základě sexuální orientace.

        Ve druhém případě podal homosexuální pár poté, co Barronelle Stutzmanová, majitelka Arlene’s Flowers, odmítla květinové aranžmá pro jejich svatbu. Případ se opět dostal až před Nejvyšší soud USA, který ho vrátil k Nejvyššímu soudu státu Washington s příkazem, aby se řídil rozhodnutím jako v případě cukráře Jacka Phillipse.

        Uvedené případy nesvědčí o tom, že by homosexuálové měli v USA navrch. Spíše mám pocit, že jde o uraženou ješitnost křesťansky založených lidí. Vadí jim, že se musí soudit o věci, které byly celá léta samozřejmostí. Docela je chápu. Na druhé straně křesťané v USA celá léta trpěli diskriminaci barevných a ti se také museli těžce soudně domáhat toho, co bylo z křesťanského hlediska samozřejmé.

        My všichni jsme během výchovy získali také řadu předsudků, které si nedokážeme přiznat. Ti, kteří našimi předsudky trpí, řeknou, že nedokážeme pochopit … Stejným způsobem se vyjadřoval i autor z Konzervativních listů van Maren (důvod, který „ti druzí“ prostě nechápou). Nejlepší způsob, jak nahlédnout skutečnost, je vyndat trám ze svého oka. Pak se nám možná povede zahlédnout člověka i v kulturně nekompatibilním migrantovi.

        Pojem hluboký stát zpopularizoval ve své knize Mike Lofgren. Sám však říká, že neměl v úmyslu konspirační teorii, že tento pojem překroutily konspirační weby. Více zde: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-hluboky-stat-deep-state-lofgren-trump-konspirace-spiknuti-media.A191118_143713_zahranicni_luka

        Odpověď
        • Odkazy měly mnohem širší obsah. Vybrat si jeden bod a na něm se točit není zrovna dobrý způsob diskuze. Buď hájíme hodnoty na kterých nám záleží a nebo žádné hodnoty vlastně nemáme. Tram v oku s tím nemá nic společného, ten se týká souzení a nikoliv hodnot. Jinak nevím jaké předsudky máte vlastně na mysli a z jakého důvodu mi je přisuzujete.

          Odpověď
        • „Uvedené případy nesvědčí o tom, že by homosexuálové měli v USA navrch.“
          Ale jděte. Jsou vymýšlena stále nová „práva“ pro všechny možné podivíny a devianty. Oni jsou považováni za ty pokrokové. Na záda jim dýchají další „ukřivdění“: např. pedofilové.

          „Na druhé straně křesťané v USA celá léta trpěli diskriminaci barevných…“
          Ani tohle není dobrý argument. Protože otec v mládí šikanoval spolužáky, musí být jeho syn nutně šikanovaný a nelze jinak? Navíc není křesťan jako „křesťan“.

          Odpověď
    • Nemyslím, že deep state je konspirace. A mimochodem, speciální služby jsou placeny za konspirace – KGb a její předchůdci a epigoni měli „aktivní opatření“, na západě „oddělení (vražd) a špinavých triků“. Mimochodem, odkud myslíte, že se vzala pověst M.L. Kinga coby notorického sukničkáře …. FBi na to má úspěšný program.

      Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář