Joel Osteen otevřel po kritice svůj sbor pro oběti hurikánu Harvey

 

Po povodních způsobených hurikánem Harvey, který si vyžádal 22 obětí a zanechal tisíce lidí bez domova, otevřel v úterý Joel Osteen svůj sbor pro trpící v Houstonu. Své rozhodnutí Osteen oznámil poté, co byl veřejně kritizován za to, že nezačal okamžitě pomáhat potřebným, zatímco jiné sbory v Houstonu svou pomoc poskytovaly.

Mluvčí sboru Lakewood Don Iloff pro Washington Post uvedl, že budova byla zaplavená, což způsobilo, že nebyla bezpečná jako ubytovna, a zároveň odmítl tvrzení, že by sbor zavřel dveře. „Nikdy jsme nebyli zavřeni,“ řekl. „To je bláznivé. Lidé říkají, že jsme zamkli sbor. Sbor byl otevřen od začátku, ale není navržen jako ubytovna.“

Během pondělí se na sociálních sítích objevila kritika a výzvy adresované Osteenovi, aby okamžitě otevřel svůj sbor obětem hurikánu. Pastor megasboru v Tennessee Greg Locke na Twitteru napsal: „Joeli Osteene, jako pastor máte v této chvíli obrovskou povinnost ukázat Kristovu lásku. Otevřete dveře.“

Podle Associated Press sdílel v neděli pomocný pastor sboru Lakewood John Gray na Twitteru, že nečinnost sboru Lakewood byla způsobená zaplavenými dálnicemi. Příspěvek byl později vymazán.

„Pro lidi, kteří šíří lži o našem sboru: Kdybychom se tam mohli dostat, otevřeli bychom dveře. Jakmile nebudou dálnice zaplavené, Lakewood udělá vše, co bude v jeho silách, aby zmírnil bolest a utrpení tolika lidem, kolika to jen půjde,“ napsal Gray.

 

Zdroj: The Christian Post 

 

 

Kategorie: Zahraničí

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář