John Piper: A co lidé, kteří nikdy neslyšeli evangelium?

Křesťané, kteří vyrůstali ve společenství a jejich rodiče je učili evangelium mají to štěstí, že v raném věku znali příběh spásy. Ale co lidé žijící na místech, kde nikdy neslyšeli o Ježíši?

12-letý čtenář požádal pastora Johna Pipera z organizace Desiring God na osud „lidi, kteří žijí v oblastech, kde není křesťanství .“ Piper na to odpověděl slovy: „Bůh vždy trestá lidí kvůli tomu, co vědí a nedokážou přijmout. Jinými slovy, nikdo nebude odsouzen za to, že nevěří v Ježíše, když nikdy o Ježíši neslyšeli.“ To, ale dle Pipera automaticky neznamená. že lidé, kteří neslyšeli evangelium, půjdou do nebe. „To není co by nám Bůh v Bibli říkal,“ uvedl.

Pokud lidé chtějí tomu více chápát, Piper je vyzval, aby si otevřeli Bibli a přečetli pasáž v Římanům 1: 18-23. Píše se tam, že pravda o Bohu je již v tomto světě zjevná a lidé by si měli uvědomit Jeho „neviditelné atributy“ skrze stvořený svět.

Naštěstí „každý, kdo vzývá jméno Páně, bude spasen,“ řekl Piper. Ale vyvstávají tyto otázky: Jak mohou lidé vzývat Boha, pokud v něj nevěří? A jak mají věřit v Boha, o kterém nikdy neslyšeli?

Tí, kteří mohou podle Pipera odpovídat na tyto otázky, jsou misionáři, kteří věnují svoji život šíření evangelia, i když čelí riziku smrti. „Tak se modlime za misionáře a ptejme se Boha jestliže jsem neměl být jedným z nich.Svět skutečně potřebuje více lidí, co by řekli všem strateným lidem ve světě o Ježíši a o úžasné zprávě, že On zemřel za nevěřící, aby každý mohl být zachráněn, „řekl Piper.

 

Překlad: Michal Nosál Zdroj: Christian Today  Foto: youtube.com 

Kategorie: Církev

1 Komentář

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář