John Piper: Křesťané mají jen 5 sekund na to, aby si vybrali mezi chtíčem a Ježíšem

John Piper odpovídal na svých webových stránkách na otázku, jak se v dnešní kultuře vypořádat s chtivými myšlenkami. Teolog použil přirovnání k fyzickému cvičení – lidé se snaží překonat odpor, aby se stali silnějšími.

Piper odkázal k Jakubovi 4:7 a Římanům 8:13. Tyto verše mluví o odporu vůči Ďáblu a o zkouškách víry jako prostředku, který přináší vytrvalost. „Zatlačujte temnotu, stejně jako tlačíte do podlahy, když děláte kliky. Proč? Protože to přináší vytrvalost a odolnost,“ vysvětlil Piper. Právě pokušení překonané za pomoci víry podle něj vytrvalost a odolnost přináší.

Piper také varoval, že křesťané často mají jen pět sekund na to, aby se dokázali ubránit sexuálnímu pokušení. „Máte asi pět vteřin na to, abyste se rozhodli, jestli ho necháte vyhrát, nebo zda vytrváte a řeknete: Ne, kliď se odsud. V Ježíšově jménu, kliď se odsud,“ uvedl Piper. Dodal ale, že samotný odpor nestačí, křesťané musí svůj pohled upřít na slávu Pána.

Reklama

 

„Čím více skrze oči svých srdcí přijímáme krásu Kristovu, když čteme a meditujeme, tím více se ztotožňujeme s jeho touhami, preferencemi a přesvědčeními,“ řekl Piper a dodal, že právě tímto způsobem jsou lidé proměňováni.

Podle výzkumu Institute for Family Studies u lidí, kteří se pravidelně účastní bohoslužeb, existuje menší pravděpodobnost, že by podvedli svého partnera. Zatímco u „svátečních křesťanů“, kteří do církve zavítají maximálně jednou za rok, se nevěra objevuje v 19 procentech, u pravidelných účastníků bohoslužeb je toto číslo o 5 procent nižší.

 

Zdroj: Christian Post   Foto: Wikipedia

Kategorie: Zahraničí

2 Komentáře

  1. Karel Konečný

    Sexualita a její deviace to velmi ovládá lidi což vidíme každý den. Člověk tak byl stvořen a tak se s tím musí smířit a ovládat svou pudovou složku. Je mnoho případů význačných lidí, kteří to nedokázali od prezidentů a papežů počínaje.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář