Joseph Sajith, zakladatel indického letničního hnutí konvertoval ke katolictví

Bangalore – Letniční pastor, evangelista a zakladatel nedenominačního hnutí v Indii se po více než dvaceti letech vrátil ke katolické víře, ve které vyrostl.

36-letý Sajith Joseph potvrdil své rozhodnutí společně s dalšími padesáti členy na mši dne 21. prosince 2019 v katedrále Panny Marie v Punaluru v jižním indickém státě Kerala, informuje CNA.

Joseph vede hnutí Grace Community Global, které založil v roce 2011 jako letniční nedenominační komunitu. Dnes tato organizace na své facebookové stránce tvrdí, že je ekumenickým hnutím latinského ritu a spadá pod katolickou církev. Skupinu sledují asi dva milióny osob z třiceti zemí světa. Prostřednictvím svých televizních programů oslovuje mnoho lidí.

Kněz Prasad Theruvath, který teď působí v hnutí jako kaplan, řekl pro CNA, že byl zahájen proces, během něhož se členové Grace Community Global budou moci rozhodnout, kam chtějí patřit.

„Členové organizace, kteří nesouhlasí s přijetím katolické identity, se vrátí do svých „mateřských církví“, ale je mnoho takových, kteří se chtějí připojit ke katolické církvi,“ řekl.

Joseph k budoucnosti Grace Community Global uvedl, že hnutí jako takové nezmění svou podstatu, že bude i nadále pokračovat, přestože se změní struktura. Původně se snažil svým hnutím sjednotit různé protestantské proudy, ale během studia církevních dějin si uvědomil, že to není možné, vzhledem k odlišným doktrínám. V protestantské historii je prý „trhlina“, kterou lze zaplni jen návratem do církve s apoštolskou tradici. .

Saijth Joseph vyrůstal v katolické rodině, ale když mu bylo šestnáct let, připojili se jeho rodiče k letniční komunitě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 20. ledna 2020  Foto: CC Search – Sajith Jospeh s rodinou

Tags: ,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář