Joyce Meyerová chce tetováním provokovat náboženské lidi

Během nedávné konference se Joyce Meyerová zabývala biblickým pohledem na tetování a přiznala, že přemýšlí, že si sama jedno pořídí, aby zavřela ústa náboženských lidí.

Videoklip zveřejněný službou Joyce Meyerové ze 14. března začíná tím, jak americká kazatelka vysvětluje rozdíl mezi svatostí a náboženstvím. „Svatost není zákonictví,“ prohlásila Meyerová. Dále vysvětlila, že náboženští lidé vydali spoustu pravidel a nařízení o pití, tanci, make-upu a dalších věcech. Způsobili tím velký chaos.

Meyerová citovala Izajáše 44, 5 v obhajobě tetování: „Jeden řekne: „Patřím Hospodinu“
a druhý Jákobovo jméno ponese, další si na ruku napíše „Hospodinův“ a přijme jméno Izrael.“

Také formulovala protiargument k biblickému místu, které se často používá k odrazení věřících od získávání tetování. Jedná se o místo z 3. Mojžíšovy 19,28: „Nedělejte si na těle smuteční jizvy ani žádné tetování. Já jsem Hospodin.“

Televizní evangelista Pat Robertson mimo jiné citoval tuto pasáž, aby tvrdil, že tetování je „pohanskou praxí“. „Podíváte-li se na Bibli, lidem je řečeno, že nebudou označovat své tělo jako pohané. Tetování je proto pohanská praxe a ne křesťanská,“ řekl Robertson v roce 2016.

Ale Meyerová odmítla tento argument a tvrdila, že Bůh si také vytetoval ty, které miluje. „Bible v Izajáši 49 říká, že Bůh má vyrytý náš obraz na dlani,“ tvrdila.

Přiznala se, že přemýšlí nad tetováním a ukázala na rameno. „Myslím si, že bych mohla tak trochu provokovat všechny ty náboženské horlivce a prostě se nad to povznést.“ Meyerová řekla, že by si tam nechala vytetovat: „Patřím Pánu.“

„Žila jsem v tolika formách otroctví způsobeného zákonictvím,“ uvedla. „Zákonictví zakazuje, co nemůžeš dělat. Dovolte mi, abych vám něco řekla – sloužit Kristu není nudné, je to tak zábavné a je tu toho tolik, co můžete udělat, a nejen to, můžete si to všechno vychutnat!“

Klip skončil tým, jak Meyerová povzbuzuje ty, kteří jsou přítomni, aby usilovali o svatost, ale i o svobodu.

 

Autor: -mn- Zdroj: CP  Foto:  screenshot youtube,com

 

 

 

 

 

 

 

3 Komentáře

  1. Lenže tetovanie podľa lekárov reálne poškodzuje fyzické telo človeka, o ktoré sa má človek starať. Kresťan nemá vedome poškodzovať svoje telo (neobhajujem žiadne vegetariánstvo). Po druhé – nazývať odporcov tetovania náboženskými horlivcami, alebo zákonníkmi je trochu mimo misu. Je veľmi jednoduché označiť niekoho, s koho názorom niekto nesúhlasí, ako zákonníka. Ale je to aj správne? Mimochodom predchádzajúci verš 3M 19,27 zakazuje holenie si bokov hlavy. Takže na protest proti náboženským horlivcom by sme sa mohli dočkať v budúcnosti aj kazateľských účesov typu punk.

    Odpověď
  2. Paní Meyerová má na fotce náušnice, což je podle některých křesťanů a snad podle doslovného čtení Bible špatné či hřích. Diskuse by mohla spět i k tomu, co si kdo vlastně nechal vytetovat atd. Smysl by to mělo, kdyby podstata Kristova učení byla opravdu v těchto věcech, ženy nosili šátky, muži chodili nakrátko ostříháni atp.

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář