Jsme hrdi na český postoj k Izraeli

Česká republika je jednou z mála zemí, které si po masakru 7. října zachovaly vůči Izraeli morálně jasný postoj. 

Oceňujeme, že v tomto ohledu existuje shoda mezi koalicí a opozicí, což odráží většinové mínění občanů. Vidíme v tom pokračování masarykovské a havlovské tradice zahraniční politiky, která akcentuje pravdu, a plně postoj české vlády podporujeme.

Izrael bojuje o svou existenci v zápase proti nelidskému zlu. Pokud nebude zastaveno, dříve či později bude ohrožovat i nás. 7. říjen nejen otřásl židovským státem, ale nastavil zrcadlo celému světu. Bestiální povaha zločinů Hamásu nedává prostor pro vznešenou neutralitu, nutí nás zaujmout jasný postoj.

Bohužel i u nás se začínají objevovat hlasy, které tento jasný postoj zpochybňují. Snaží se nastolit morální ekvivalenci: násilí je prý na obou stranách. Cožpak izraelští vojáci znásilňují, mučí a upalují starce, ženy a děti? Masakr na Židech je zapomenut, stejně jako osud desítek rukojmí, kteří jsou stále ještě zadržováni kdesi v tunelech v Gaze, i statisíců Izraelců, kteří byli evakuováni a žijí už několik měsíců v provizorních podmínkách. Teď jsou prý Židé vinni.

Celý text je k dispozici na stránce Israel.cz

1 Komentář

  1. Ano, také jsem nadšen! Myslím ale, že Izrael má podporu vládní koalice z důvodu, že je silně proamerická a promulguje americké národní zájmy do české politiky. Jakmile by se ovšem změnil historicky přejný pohled USA na Izrael (což může snadno nastat; americké univerzity jsou občas opačného názoru), velmi rychle se změní i pohled Fialovy vlády, která umí politické veletoče zvládat bravurně. Viz toho video: https://www.youtube.com/watch?v=hxY-gbjpNXQ

    Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář