Jsou za opozicí vůči Trumpovi démonické síly?

Washington – Během rozhlasového rozhovoru s Ericem Metaxasem evangelista Franklin Graham řekl, že je to „téměř démonická síla,“ která se snaží zastavit prezidenta Trumpa.

V tu chvíli ho přerušil rozhlasový moderátor Eric Metaxas a řekl: „Nesouhlasím. Není to jen skoro démonické. Oba dva v srdci víme, že je za tím duchovní bitva.“

Graham souhlasil, a pak pokračoval, jak je neobvyklé vidět takovou opozici vůči prezidentovi s tak rekordní ekonomikou. Byl to vlastně začátek konverzace, která ale nepokračovala dále.

Přesto Peter Wehner z The Atlantic píše: „Sami sebe se zeptejte, kde končí tato hra. Jsou démonské síly za všemi politiky, které nepodporují Graham a Metaxas nebo jen, když se to týká samotného Trumpa? Nesouhlasit s Trumpem, znamená být pod vlivem Satana?“

Christian Post informuje, že Metaxas na Twitteru odmítl tvrzení, že on a Graham označovali veškerou opozici vůči Trumpovi jako „démonickou“.

„Nikdo nenazval lidi, kteří by oponovali Trumpovi, démonickými. Mohou tam být duchovní síly, aniž by ti lidé sami byli pod vlivem ‚démonů!‘“ tweetoval Metaxas.

„A můžete ho mít rád a souhlasit se vším, co kdy řekl nebo udělal. To ale neznamená, že ho uctíváte jako idol.“

Odkaz na „idol“ zjevně souvisí s poznámkou odcházejícího ministra energetiky Ricka Perryho v programu „Fox & Friends“, že Trump je „vyvolený.“ Trump totiž sám sebe označil za „ vyvoleného“ k uzavření obchodní dohody s Čínou.

Perry vysvětlit, že „Bůh používá nedokonalé lidi ve své historii. Král David nebyl dokonalý. Saul nebyl dokonalý. Šalamoun nebyl dokonalý.” Perry poznamenal, že považoval i prezidenta Baracka Obamu za vyvoleného pro čas, kdy zastával tento úřad.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 14. prosince 2019  Foto: Wikimedia Commons – Franklin Graham

Tags: ,

4 Komentáře

  • Olga Nedbalová

   Přiznám se, že jsem do nedávné doby vůbec nevěděla, že Trump je křesťan. Alespoň podle jeho životního a politického stylu by mě to vůbec nenapadlo. A k Večeři Páně vhodný citát z Bible Korintským 11:
   27Kdo by tedy jedl tento chléb a pil Pánův kalich nehodným způsobem, takový se proviní proti Pánově tělu a krvi. 28Ať každý sám sebe prověří, než bude jíst z toho chleba a pít z toho kalichu. 29Kdo totiž jí a pije, aniž by si uvědomoval, že jde o Pánovo tělo, takový jí a pije své vlastní odsouzení.

   Odpověď
 1. Zrovna dnes jsem doposlouchal rozhlasovou četbu knihy Timothy Snydera Cesta do nesvobody ( doporučeno zde D. Novákem ). Pro Trumpa tam není jedno pozitivní slovo. Považuje ho za nástroj fašizoidního Ruska, zachráněného ruskými penězi před bankrotem a protlačeného ruskými tajnými službami do funkce prezidenta USA. Doslova ho označil za sadopopulistu, protože působí utrpení nejslabší části svého elektorátu, který si to nechá líbit jen proto, že dalším je způsobováno utrpení ještě větší. Zvětšování nerovnosti, rasismu, hledání nepřítele místo pozitivního programu.
  A na druhé straně slyšel na youtube Jordana Petersona ( doporučeno zde D. Drápalem ), který Trumpa označuje za schopného a velmi inteligentního.
  Z toho bych uzavřel, že imunní vůči zlým myšlenkám není nikdo z nás ( když nebyl ani apoštol Petr ) a čím víc se připozdívá, tím více potřebujeme místo intelektem bojovat plnou zbrojí Boží, jak je popsána v listu Efezským.

  Odpověď

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář