Jurečka: Nechceme tříštit hlasy v eurovolbách, dali jsme dohromady kandidátku proevropských konzervativních stran

Praha – Celostátní výbor KDU-ČSL na svém jednání v úterý 5. února schválil kandidátku do voleb do Evropského parlamentu. Společně s lidovci bude kandidovat několik menších uskupení – například SNK-ED, Koruna Česká, Nestraníci nebo Konzervativní strana. „Nechceme ve volbách tříštit hlasy,“ říká ke společnému projektu první místopředseda lidovců Marian Jurečka. Dodává, že kandidátku navíc podporují desítky regionálních stran a hnutí.

V čele kandidátní listiny je současný europoslanec Pavel Svoboda – o tom rozhodla strana loni v květnu. První trojici kandidátů pak doplňují další europoslanci, Tomáš Zdechovský a Michaela Šojdrová. Na kandidátku nově přibyli i zástupci jiných politických uskupení. Osmičkou na kandidátce se stala nestranička Nina Nováková, na šestnáctém místě kandiduje Jiří Witzany (SNK-ED), na osmnáctém Petr Krátký (Koruna Česká). Za Konzervativní stranu doplňuje kandidátku na dvacátém místě Zdenka Rybová. Za Sdružení pro místní správu pak na dvacátém třetím místě Lukáš Vermach. „Pokud se voliči ptají, co nás spojuje – je to jednoznačně proevropský a konzervativní politický program,“ uvádí ke společné kandidatuře lidovecký lídr pro eurovolby Pavel Svoboda.

Celostátní výbor KDU-ČSL dále uvítal, že ČR uznala předsedu venezuelského Národního shromáždění Juana Guaidóa právoplatnou hlavou státu. „Jeho postoje při obhajobě principů svobody a demokracie jsou v souladu s křesťansko-demokratickými hodnotami a zaslouží si mezinárodní podporu,“ vysvětluje místopředseda lidovců Ondřej Benešík, který také kandiduje do Evropského parlamentu. „Plně se stavíme za pomoc, kterou ČR poskytuje politickým uprchlíkům z Venezuely, kteří u nás hledají azyl před pronásledováním ze strany tamního marxistického režimu,“ doplňuje.
Tisková zpráva  Foto: kdu.cz

Tags: ,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář