Kaczyński chce z Polska křesťanský stát, LGBT označil za dovoz ze zahraničí

Varšava – Předseda polské konzervativní vládní strany nazval hnutí za práva LGBT cizím dovozem, který ohrožuje polský národ.

Podle portálu CRUX Kaczyński také prohlásil, že „každý musí přijmout křesťanství“ a že zpochybňovat mocnou katolickou církev v Polsku je nepatriotické. Postoje, které Kaczyński prezentoval ve středeční přednášce o vlastenectví v městě Vratislavi, přicházejí před hlasováním do Evropského parlamentu příští měsíc.

Skandály s pedofilií a film Klérus, který se zabývá tímto problémem, který se stal hitem, podpora církve u veřejnosti podle průzkumu klesá. Mezitím se hnutí za práva lesbiček, homosexuálů, bisexuálů a transsexuálů v posledních letech stalo viditelnějším, přičemž stále více měst, dokonce i míst označovaných jako bašty církve a konzervativních hodnot, pořádá pochody hrdosti LGBT komunity.

Kaczyński svým postojem a výroky podle CRUX proniká do pocitů těch Poláků, kteří se domnívají, že liberální hodnoty pronikají na veřejnost a oni jsou nuceni se proti nim postavit. Kaczyński a jeho strana, Právo a spravedlnost, vyhráli v roce 2015 volby, když vrcholila migrační krize do Evropy – po kampani, která zobrazovala muslimské uprchlíky jako hrozbu pro národ.

V posledních týdnech strana ukazuje LGBT práva jako riziko pro rodiny a děti. Kaczyński označil film „Klérus“ za „útok na církev“ a dodal: „Zabýváme se přímým útokem na rodinu a děti. To je dovážení, ale dnes to skutečně ohrožuje naši identitu, náš národ, jeho pokračování a tedy i polský stát.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Foto: Wikipedia – Jarosłav Kaczyński

Tags: ,,

10 Komentáře

 1. Karel Krejčí

  Poněkud „velká oklika“, ale přesto souvisí s daným problémem:
  zrovna včera jsem si uvědomil, jak jsou krásné, dojemné a láskyplné lidové písničky o zamilovaných dívkách a mládencích. Jen tak pro příklad, třeba tahle : Ej od Buchlova větor věje… Některé mi připadají jako skutečný poklad, někdy vyjadřují velké štěstí, ale někdy i zklamání a bolest. Ale v první řadě jedná se o vztah mezi mládenci a dívkami, mezi mužem a ženou. Snad tyto písničky nikdy nezaniknou nebo nebudou zavřeny do trezoru …

  Odpověď
  • Magda Hejdánková

   A co nemanželských dětí bylo zplozeno a manželství rozvráceno během těch opileckých moravských hodů, pro které ty písně vznikaly a dodnes se tam pějí. Všechny ty pohanské žranice a pijatiky mají jediný cíl. Není to jen věc Moravy či Čech, kmenové tance a zpěvy mají samozřejmě tradici i v Africe a jinde. Melodiku mají jinou, ale průběh a smysl stejný.

   Odpověď
   • Karel Krejčí

    Tak, to je záležitost každého jednotlivce. Mně vůbec nenapadlo takto uvažovat. Jak jsem se na začátku zmínil, inspirovala mě krása lidových písniček. To, co si pod tím vším představujete a s čím spojujete, to mě tedy dost zarazilo …

    Odpověď
    • Magda Hejdánková

     O představách píšete vy, já popsala skutečnou podstatu lidových veselic a hodů. I z Velikonoc udělli lidé tupou pohanskou slavnost s mrskáním, s vejci, poléváním a podobnými nesmysly. A samozřejmě s alkoholem. Bohužel.

     Odpověď
     • Karel Krejčí

      Čas od času se vyskytne nějaký „světec-poustevník“, který začne kázat o lidské zhýralosti, nemravnosti a morální pokleslosti. Historie je těmito poklesky přímo zahlcena. Je jisté, že neušetřen nemůže být ani Ježíš, který je Vám jistě v první řadě „trnem v oku“, protože svou slabost ke kritickým „akcím“ nijak neskrýval a byl vítán (dokonce lidskou spodinou) jako příjemný společník. No a o známé až téměř populární proměně vody ve víno? Hanba pomyslet, tam tedy ti svatebčané museli vypadat a co se tam muselo dít … Ano, plně chápu, že je to proti Vašemu svědomí a již za hranou morálnosti a nesouhlasíte, že to nebylo Ježíšovi počítáno za hřích!

 2. Má pravdu. Tihle svazáci pořád kňourají, pořád si stěžují, že jim někdo ubližuje, povalují se po kavárnách a v postelích. Snad se i někteří poctivě živí prací. Co takhle menšina – svobodné panny. Neviděl jsem, že by někde dělaly pochody a nátlakem se domáhaly svých práv. Nebo takoví včelaři – starají se o včeličky, pracují a má to přínos pro společnost. Takže ti LGTB svazáci by potřebovali krumpáč a lopatu do ruky a pořádnou práci. Přišli by na lepší myšlenky. Oni z nudy nevědí co dělat. Práce šlechtí člověka.

  Odpověď
   • Konečný Fr.

    Okamura byl na Václaváku s Wildersem z Holandska. Ten žije 12let pod policejní ostrahou, protože ho muslimové chtějí zabít za to, že kritizuje jejich učení. Proti zlu je třeba se postavit, proto podpořím Okamuru. A nepodpořím křesťanskou stranu, která o islámu mluví jako o náboženství míru a není solidární s pronásledovanými.

    Odpověď
    • Magda Hejdánková

     Rozdíl mezi džihádistou a běžným muslimem je stejný jako mezi křesťanským radikálem, který vystřílel mešitu na Novém Zélandu a normálním křesťanem. Okamura a spol tento rozdíl popírají a současně odmítají náš podíl na boji proti opravdovým džihádistům v zahraničí. Přínos Okamury k boji s islamismem je nulový. Jenom žvaní na tribunách, aby si mohl koupit další Aston Martin. Wilders také nebojuje s džihádisty, uráží plošně muslimy a přilévá tak olej do ohně, Le Penová si vyškemrala peníze rovnou od Putina, který je v očích mnohých bojovník proti Islámu, přitom Vladimír Putin o islámu mluví takhle, dívejte:

     https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ

     Odpověď
     • Konečný Fr.

      Křesťanský radikál jednal v přímém rozporu s učením bible. A bible říká, že dobrý strom nese dobré ovoce. I Hitler o sobě mohl říkat, že je křesťan, na to má každý právo. A jiní mají zase právo o tom pochybovat. Džihádista jedná v souladu s učením koránu, který obsahuje daleko více antisemitských výroků než Hitlerův Mein kampf.

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář